Версія для друку

Павло Гайдуцький про досвід української державності

Видатний український аграрій і політичний діяч Павло Гайдуцький презентував у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара книгу «”Я завжди з Україною”. Леонід Кучма».

Актуальну лекцію про досвід української державності за період президентства Леоніда Кучми прийшли послухати викладачі й студенти історичного та факультету суспільних наук і міжнародних відносин. «Для мене велика честь і відповідальність спілкуватися з вами, тому що саме ваш університет закінчував Леонід Кучма, – відзначив Павло Гайдуцький. – З Леонідом Даниловичем я працюю вже 20 років у різних іпостасях, зокрема, на таких відповідальних посадах, як заступник голови адміністрації Президента, міністр сільського господарства, голова Держкомзему».

Гість наголосив на тому, що презентована ним книга – це не просто біографічне видання. «Моїм завданням було сказати про ті добрі справи, які були зроблені за президентства Леоніда Кучми. Щодо причин появи цієї книги, то перша з них – персонального характеру. Вона зумовлена тим, що у серпні цього року відбувся ювілей Леоніда Даниловича. Тож виникла потреба розкрити його державницьку й політичну діяльність на посту Прем’єр-міністра і Президента, як народного депутата України. Відзначу, що на період президентства Леоніда Кучми припало стільки неординарних подій і цікавих, важливих та навіть суперечливих справ, що вистачило б на кількох президентів. Друга причина – державницького характеру: у мене було велике бажання привернути увагу суспільства до проблеми політичної культури в Україні. Ми всі відчуваємо, що така проблема дійсно сьогодні є, дивлячись на засідання сесій Верховної Ради, на дискусії у владних ешелонах, на різних ток-шоу тощо. Суть кризи політичної культури в Україні полягає в тому, що кожна нова влада відкидає, ігнорує і навіть зневажає політику попередників і намагається упровадити власну – не завжди обґрунтовану й результативну. Така проблема правонаступності в українському суспільстві передусім обумовлена відсутністю політичної культури».

Павло Гайдуцький детально розповів про дослідження й порівняння, зроблені ним за всіма основними напрямами суспільної діяльності у той час, і відзначив, що за всіма ними є вагомі здобутки для України. «Це шість напрямів: подолання кризи, здійснення реформ, зростання економіки, розбудова і зміцнення державності, розв’язання внутрішньополітичних та зовнішньополітичних проблем. У цьому контексті важливо використати уроки з того досвіду для розв’язання сьогоднішніх проблем, адже окреслені напрями залишаються актуальними», – наголосив Павло Гайдуцький.

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара
тел.: 374-98-20
www.dnu.dp.ua


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram