Версія для друку

«День практичної психології» – свято і конкурс для професіоналів

У ювілейний для ДНУ імені Олеся Гончара рік факультет психології та спеціальної освіти разом із Дніпропетровським обласним навчально-методичним центром практичної психології і соціальної роботи започаткували добру традицію – проводити спільний обласний профорієнтаційний захід «День практичної психології». Захід покликаний ознайомити студентів із майбутньою роботою практичного психолога освіти та сприяти формуванню професійної ідентичності.

«День практичної психології» у ДНУ співпав із Всеукраїнським днем психолога та обласним конкурсом «Психолог року-2018». Тому зустріч виявилася удвічі святковою та хвилюючою. У Палаці студентів зібралися представники Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, факультету психології та спеціальної освіти ДНУ, Дніпропетровського обласного навчально-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, а також міської психологічної служби, громадських організацій і, звичайно ж, студенти-психологи.

Подія розпочалася майстер-класами і флешмобами, організованими психологами різних освітніх закладів області та нашого університету.

Флешмоб «Паркан мрій» у колонній залі Палацу студентів ДНУ імені Олеся Гончара

Майстер-клас з арт-практики (піскової терапії) провідний психолог психологічної служби ДНУ Наталія Потапова

Майстер-клас із тілесно-рухових практик від практичного психолога психологічної служби ДНУ Сергія Мол чанова

Майстер-клас із коучингу самовизначення. Ведучий – практичний психолог психологічної служби ДНУ Роман Бабич

А далі був довгоочікуваний фінал конкурсу «Психолог року-2018». Усіх присутніх привітали керівники обласних служб: директор Дніпропетровського обласного навчально-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Віктор Мушинський, співробітник відділу середньої, дошкільної і спеціальної освіти Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Юлія Михайлик та керівник Центру соціальних ініціатив і волонтерства факультету психології та спеціальної освіти ДНУ Зоя Бондаренко.

Десятеро практичних психологів, серед яких були й випускники факультету психології та спеціальної освіти ДНУ імені Олеся Гончара, понад шість годин змагалися за право бути кращими серед практичних психологів середніх загальноосвітніх шкіл області. Усі учасники конкурсу доклали значних зусиль, кожен із них прагнув показати себе і свою роботу найбільш креативно. Індивідуальні й командні конкурси, презентації, перевірка теоретичних знань...

Оцінювали колег провідні, досвідчені науковці, практики, викладачі факультету психології та спеціальної освіти – кандидати психологічних наук Дмитро Волков, Ніна Ткаченко, Оксана Байєр, Марина Салюк та доктор психологічних наук, професор Елеонора Носенко. Визначати, хто кращий, журі було важко, адже рахунок ішов навіть не на цілі бали, а на десяті.

Журі конкурсу

Для кожного з конкурсантів участь у змаганнях із професійної майстерності стала власною перемогою, адже вони зробили крок уперед, переборовши свої сумніви і побоювання.

Лауреатами були визнані: випускниці факультету психології та спеціальної освіти Наталія Крошка (Коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ імені Олеся Гончара) та Сніжана Панасенко (Дніпровська загальноосвітня школа № 46), а також Юлія Шевчук (Кам’янський професійний ліцей), Світлана Дивнич (Кам’янський навчально-виховний комплекс № 3), Ірина Тюріна (Марганецька середня загальноосвітня школа № 9) і Ольга Легенька (Грушківська загальноосвітня школа).

Учасники конкурсу «Психолог року-2018»

А переможницею конкурсу стала практичний психолог Раївської загальноосвітньої школи Синельниківського району Наталія Заводян. Із незначним відривом від лідера другу та третю сходинку посіли практичні психологи Криворізької загальноосвітньої школи-інтернату Владислав Депутатов і Нікопольської гімназії № 7 Юлія Спірідович. Приз глядацьких симпатій отримала практичний психолог Криворізького навчально-виховного комплексу № 22 Наталія Грищенко.

Студентка групи ДС-17м-1 факультету психології та спеціальної освіти Наталія Мельник зазначила, що захід був надзвичайно цікавим і корисним, оскільки вона та її однокурсниці побачили найкращих і наймайстерніших психологів-практиків у сфері освіти. «Я взяла участь у «Дні практичної психології», щоб підтвердити важливість роботи практичного психолога у школі, де вже через рік зможу перевірити знання й навички, отримані під час навчання», – розповіла Наталія.

Значущість «Дня практичної психології», до речі, одностайно відзначили як фахівці нашого університету, так і гості. На їхню думку, захід на практиці довів необхідність професійного налаштування не лише старшокурсників, а й студентів молодших курсів. Так, студентка-першокурсниця групи ДС-17-1 Аліна Марченко підкреслила, що техніки, які вона побачила на майстер-класах практичних психологів ДНУ доцільно використовувати вже зараз у волонтерській практиці з дітьми різних категорій.

Крім того, викладачі-психологи ДНУ були в захваті побачити колег-психологів, своїх випускників, успішних і майстерних.

А ще проведений захід став у нагоді й у період абітурієнтських роздумів про вибір майбутньої професії і відповідно закладу вищої освіти, де можна її отримати.

Вікторія Лазаренко,
керівник психологічної служби
ДНУ ім. Олеся Гончара


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram