Версія для друку

Студенти ДНУ відкрили для себе «Безіменну зірку»

5 квітня чотириста студентів і педагогів майже з усіх факультетів нашого університету відвідали Дніпровський академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка. Університетська молодь вкотре під егідою культурологічного клубу «В гостях у ректора ДНУ» змогла насолодитися чудовою режисурою і майстерною акторською грою одного з кращих творчих колективів міста. Цього разу до уваги студентства була представлена романтична комедія «Безіменна зірка» за п’єсою видатного румунського драматурга Михаїла Себастіана.

«Безіменна зірка» – справжній гімн безкорисливому служінню науці, відданості улюбленій справі і романтичній любові. Цей твір був написаний класиком румунської літератури в 1942 році і вперше поставлений у 1944 році в бухарестському театрі «Альгамбра», потім швидко набув популярності у театральних режисерів і розійшовся сценами всього світу.

Постановка дніпровського театру імені Шевченка, підготовлена заслуженим артистом України Віленом Головком і заявлена для студентів закладів вищої освіти, стала однією з найоригінальніших. Вистава, яка вже десять років з великим успіхом йде на підмостках першого драматичного театру України, увібрала в себе кращі творчі напрацювання відомого майстра сцени, відшліфовані його неповторним артистизмом і почуттям гумору.

За сюжетом події відбуваються в провінційному румунському містечку на початку ХХ століття, центральне місце в житті якого посідає залізничний вокзал, де проходять столичні потяги і розповсюджуються чутки. Тут глядач знайомиться з головним персонажем – учителем астрономії Маріном Мірою, який все життя присвятив вивченню космогонії і відкриттю невідомої зірки біля сузір’я Великої Ведмедиці. Він купує дорогу книгу, робить складні розрахунки, заощаджує на своєму скромному побуті й справляє враження людини, одержимої наукою. Раптом у його житті з’являється Мона – безбілетна пасажирка потягу, який їде з модного курорту до Бухаресту. Світська дама, знудьгована безцільним і безтурботним життям, тікає від багатого шанувальника і опиняється на невеличкій станції. Вчитель вирішує прихистити у себе незнайомку і відкриває їй свою таємницю. Разом вони дивляться у зоряне небо, шукаючи там Безіменну зірку. Ці хвилини стають найщасливішими у їхньому житті… Але вони тривають недовго – приїжджає багатій Гріг, який після вмовлянь і погроз забирає Мону з бідного учительського дому до розкішного столичного палацу.

Не можна було не помітити, що зал надзвичайно активно реагував на події, які розвиваються на сцені. Комедійні моменти у виставі органічно поєднані з романтичними сценами, що викликало у багатьох глядачів справжній сміх крізь сльози.

Відвідання театру, організоване групою аналізу у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді, стало помітним явищем в культурному житті університету. Студентів надихнула гра Валерія Мойсеєнка, Світлани Сушко, Василя Петрушка, Олени Завгородньої. З притаманною йому майстерністю зіграв роль Гріга режисер спектаклю Вілен Головко, який, до речі, зустрів на сцені свій день народження. Від колективу ДНУ зі справжнім мистецьким успіхом акторів привітала доцент факультету психології та спеціальної освіти Зоя Бондаренко, яка вручила імениннику букет червоних троянд.

Автор фото: Максим Сухопар
Сергій Ляпін,
старший лаборант групи аналізу
у сфері гуманітарної освіти
та виховання молоді


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram