Версія для друку

У фокусі уваги – сучасні технології відслідковування користувачів

На факультеті прикладної математики Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулася зустріч із доктором філософії з комп’ютерних наук, старшим науковим співробітником Національного дослідницького інституту в області комп'ютерних наук, теорії управління та прикладної математики INRIA Sophia Antipolis (Франція), випускницею факультету 2007 року Наталею Бєловою.

Гостя розповіла студентам про свій науковий шлях, основні теми досліджень у INRIA та прочитала лекцію про сучасні технології відслідковування користувачів у мережі Internet, що є ключовим напрямом її дослідницьких інтересів.

По-перше, у своїй роботі Наталя з колегами аналізують, які з компаній займаються стеженням і за допомогою яких технологій; по-друге, інформують користувачів про проблему й дають рекомендації, як себе захистити. Крім цього, намагаються допомогти web-розробникам створювати їхні сайти таким чином, аби була можливість контролю: коли, де і ким здійснюється відслідковування відвідувачів. Із цією метою фахівці розробляють нові технології, які дозволяють додавати сторонній контент на сайт, але надавати розробнику можливість регулювати, чи буде цей контент відстежувати користувачів.

«В Європі часто з’являються судові позови щодо порушення законодавства про захист персональних даних, але в його поточній версії ці позови найчастіше задовольняються на користь компаній, які здійснюють стеження. Відтак, у 2018 році планується введення двох нових законів, які будуть активніше захищати користувачів, пропонуючи більше можливостей вибору, а компанії, які надають контент, будуть каратися великими штрафами у разі порушень. Тому всі компанії готуються до імплементації цього закону. INRIA співпрацює з Європарламентом та зацікавленими в захисті людей особами й допомагає збудувати міст між технологіями і законодавством», – зазначила пані Наталя, яка з колегами бере безпосередню участь у цьому процесі.

Студенти із зацікавленістю слухали про приклади реальних проектів, ставили свої питання, підтримуючи дискусію на актуальну для всіх тему.

Наприкінці доповіді Наталя Бєлова розповіла про можливості наукового співробітництва між Україною та Францією, магістерські та стипендіальні програми PhD. Також вона дала поради зацікавленим студентам щодо підготовки документів та написання мотиваційного листа, зауваживши, що наявність публікацій, червоного диплому, золотої медалі, участь у олімпіадах вітаються та можуть додати шансів у конкурсному відборі. Робоча мова – англійська, рівень знань перевіряється під час співбесіди. Серед відкритих позицій на PhD було названо чотири тематики: відслідковування користувачів в мережі Internet; компілятори і оптимізація компіляторів java script; програмування додатків IoT; безпека та вразливості інтернет-додатків.

Заступник декана з питань міжнародної діяльності,
Марина Сидорова
Кафедра математичного забезпечення
електронних обчислювальних машин


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram