Версія для друку

Студенти вчилися протидіяти корупції

У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшла інформаційно-просвітницька кампанія «Студенти проти корупції», ініційована Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) в партнерстві з проектом «Прозорість і доброчесність публічного сектору» Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН). Для дніпровської молоді експерти організацій підготували відкриту лекцію на тему впровадження широкомасштабної антикорупційної реформи в Україні, розпочатої ще в 2014 році.

Так, перед нашими студентами виступили начальник Відкритого Офісу НАБУ Юлія Івахніна, прес-секретар НАБУ Світлана Оліфіра, директор Харківського територіального управління НАБУ Юрій Кравченко й представниця ПРООН в Україні Тетяна Гриценко, які розповіли про перебіг антикорупційної реформи і систему антикорупційних органів України, а також окреслили особливості діяльності НАБУ як спеціалізованого антикорупційного правоохоронного органу країни. Говорячи про перші успіхи реформи у сфері боротьби з корупцією, експерти зазначили, що для її швидкої та успішної реалізації вкрай необхідна підтримка з боку громадськості, у тому числі й активної молоді – студентів. Вони нагадали, що саме українське студентство під час Революції Гідності стало потужною рушійною силою подальших змін і, загалом, появи антикорупційної тематики в нашій державі. «Пам’ятаймо, що Революція Гідності відбулася саме тому, що наша країна більше не могла терпіти корупцію. І почалася вона саме з вас – ініціативної, креативної і вмотивованої до прогресу молоді! Ось чому вам, як майбутнім активним членам суспільства, також необхідно долучатися до нашого надскладного протистояння корупції. Адже, на жаль, за даними міжнародної організації Transparency International, у щорічному рейтингу індексу сприйняття корупції у світі в 2016 році наша країна посіла лише 130 місце. Для прикладу, сусідні Польща і Білорусь за рівнем лояльності населення до корупції займають відповідно 30 і 110 місця, що є значно ліпшим результатом. Хоч, безумовно, і в нас є позитивні зрушення: ще в 2014 році Україна, наприклад, посідала 142 місце... Як бачимо, зростання цього показника більш ніж на 10 сходинок за два роки – вже є гарними змінами для України. І посприяли цим змінам, до речі, не лише державні інституції чи наші міжнародні партнери, а й громадські організації, куди і ви як студенти також маєте можливість долучатися», – зазначила Тетяна Гриценко. Зауважимо, що спільна молодіжна інформаційна кампанія НАБУ і ПРООН якраз і створювалася з метою підвищення рівня обізнаності студентської молоді України щодо основних положень антикорупційної реформи, а також формування у неї нульової толерантності до будь-яких проявів корупції. «Зараз надзвичайно важливо, щоб ви навчилися користуватися всіма існуючими антикорупційними інструментами, перевіряти й повідомляти про факти корупційних правопорушень, а також впроваджувати у власне повсякденне життя поведінку, вільну від корупції», – звернулися до студентської аудиторії експерти.

Упродовж спілкування гості нагадали студентам ДНУ хронологію імплементації і основні досягнення української антикорупційної реформи. Так, серед беззаперечних успіхів реформувань фахівці називають створення спеціалізованих антикорупційних органів (таких незалежних установ, як НАБУ, НАЗК, САП), запуск системи електронного декларування активів і доходів державних посадових осіб, системи публічних закупівель ProZorro тощо. Наголосили й на нових викликах – введення Вищого антикорупційного суду, подальша робота з результатами перевірки е-декларацій, а ще – забезпечення зростання підтримки й довіри громадян до реформи, зокрема й за допомогою такої інформаційної роботи. «Бо хоча результат і породжує довіру, проте саме довіра дозволяє досягти більшого результату», – переконані фахівці.

Наші студенти також отримали унікальну можливість із середини ознайомитися з системою організації та функціями оперативних служб та спецпідрозділів НАБУ, переглянувши підготовану співробітниками Бюро спеціальну відеопрезентацію. До уваги дніпровської молоді була запропонована і вражаюча фотовиставка, що ілюструє щоденну практику роботи НАБУ в його боротьбі з топ-корупцією в Україні. Власне, про деякі гучні кейси з розслідування складних корупційних схем аудиторії відверто розповіла очільниця Відкритого Офісу НАБУ Юлія Івахніна. Крім того, пані Юлія детально пояснила студентам, як вони можуть допомогти у боротьбі з корупцією: повідомивши про факти вчинення кримінального корупційного правопорушення чи навіть ставши частиною команди НАБУ. «До слова, чисельність працівників поліції сьогодні складає близько 35 тисяч осіб, працівників прокуратури – близько 17 тисяч, тоді як у складі нашої команди наразі перебувають близько 600 осіб (а відповідно до закону максимальна чисельність штату НАБУ не може перевищувати більше 700 осіб. Хоч ми, так само як і Нацполіція, працюємо по всій території Україні, – розповіла Юлія Івахніна. – І все ж ми закликаємо небайдужу молодь, що має час, бажання і волю, приходити до нас, аби професійно займатися протидією корупції в Україні, стати новими супер-героями боротьби із нею». «Будьте уважними не лише до антикорупційних, а й до всіх інших процесів, які відбуваються у нашій країні. Самі будуйте майбутнє, до якого ви прагнете і яке заслуговуєте. Пам’ятайте: ви – сила, і ваша активність – пряма дорога до побудови вільного від корупції майбутнього для України!» – наостанок побажали студентам співробітники НАБУ. До речі, вже зараз молоді українці можуть взяти участь у численних заходах, які організовує Бюро: тренінгах, семінарах, дискусійних майданчиках й антикорупційних літніх таборах; конкурсах відеоробіт; екскурсіях і стажуваннях у НАБУ тощо – усе заради викорінення ганебного явища корупції у нашій державі.

Наприкінці зустрічі студенти Дніпровського національного університету вільно поспілкувалися з представниками Національного антикорупційного бюро України, в яких активно цікавилися особливостями добору на вакансії в Бюро. За що навіть отримали приємні подарунки від гостей.

Зазначимо, що Дніпро став уже четвертим містом, куди із семінарами в рамках ІІ етапу загальнонаціональної ініціативи приїхали експерти НАБУ і ПРООН. Усього протягом осіннього туру, що триватиме до кінця листопада 2017 року, активісти планують відвідати 11 міст. І етап кампанії, розпочатий навесні 2017 року, вже охопив 10 міст України. Учасниками інформаційно-просвітніх заходів тоді стали понад 2500 студентів з 12 університетів.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram