Версія для друку

Інноваційне обладнання – в освітній процес

У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов науково-практичний семінар-конференція «Сучасні методи та технології якості матеріалів», організований кафедрою космічних інформаційних технологій спільно з Інжиніринговою школою Noosphere та компанією «УКРІНТЕХ».

У заході взяли участь понад 70 профільних спеціалістів – фахівців-виробничників у сфері контролю, діагностики та випробувань – із Дніпра, Запоріжжя, Маріуполя, Павлограда, Полтави, Харкова й інших міст України. Подібні зустрічі експертів інженерної і технологічної сфери вже відбулися в Харкові та Запоріжжі. Дніпровський форум проходив у формі презентації найостанніших науково-технічних розробок харківської компанії «УКРІНТЕХ». Як влучно зазначив співорганізатор конференції, завідувач кафедри космічних інформаційних технологій фізико-технічного факультету ДНУ Юрій Ткачов, нині без допомоги бізнесу доволі важко на належному рівні підтримувати матеріальну базу українських університетів. «Саме тому після першої зустрічі з представниками харківського науково-виробничого підприємства «Українські інноваційні технології» було вирішено, що компанія надасть нам своє обладнання. А саме: під конкретні дисципліни профільних спеціальностей, широко представлених на нашому факультеті, для того, щоб ми змогли навчити наших студентів працювати на цій техніці ще під час навчання. І для нас, і для компанії дуже важливо, щоб вони, коли прийдуть на виробництво, вже вміли користуватися новітньою технікою вітчизняного виробництва. Тим паче, що якісно вона майже нічим не поступається дороговартісним іноземним аналогам, – говорить Юрій Валентинович. – Тож сьогоднішній семінар має більш презентаційний формат. Але мені дуже хотілося б, щоб наступна зустріч у наших стінах проходила вже в більш науковому форматі: де наші студенти, аспіранти чи викладачі, які вже отримали досвід роботи на цьому обладнанні, могли поділитися своїми напрацюваннями, наочно продемонструвати отримані корисні для науки і практики результати».

«Ми вперше представляємо свою продукцію в Дніпровському національному університеті, – розповідає директор НВП «УКРІНТЕХ» Сергій Демченко. – Головною нашою метою було не просто донести інформацію про компанію, але й привезти якнайбільше технічних новинок, щоби ваші спеціалісти змогли не лише переглянути, а й навіть самостійно попрацювати на зразках нового обладнання. Подібні заходи ми вже проводили в інших університетах. Зокрема, ми давно співпрацюємо з відповідними кафедрами Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Київського політехнічного інституту, Львівської політехніки, Запорізького національного університету. Це ті наші партнери, з якими ми ділимося знаннями й обладнанням, даємо можливість проводити безкоштовні випробування у наших лабораторіях, беремо участь у спільних розробках нових методик перевірки та випробувань. Партнерські зв’язки з Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара тільки розпочинаються. Сподіваємося, це буде корисна взаємодія, яка створить більше можливостей для застосування наших сучасних технологій з матеріалознавства на практиці».

Власне, великий асортимент устаткування виробники презентували у трьох секціях: «Металографія», «Механічні випробування» та «Неруйнівний контроль». До уваги аудиторії вони представили як проекти, так і вже готові технологічні рішення: запатентовані розробки різноманітних приладів та обладнання (випробувальні машини, контрольно-вимірювальні прилади, лабораторне устаткування, а також різне додаткове оснащення й програмне забезпечення). Крім того, у кожній із секцій зачитувалися вузькоспеціалізовані доповіді: «Пробовідбір в оптичній мікроскопії», «Портативна металографія. ПК в металографії. Практичне застосування»; «Вимірювання твердості великогабаритних деталей. Особливості портативної твердометрії»; «Вібродіагностика. Застосування приладів серії IVS для вирішення задач у вібродіагностиці», «Контроль покриттів за допомогою портативних товщиномірів» та інші. Свої доповіді експерти компанії «УКРІНТЕХ» супроводжували показом практичного застосування спеціалізованого устаткування. За допомогою показових функцій приладів учасники семінару змогли особисто оцінити можливості застосування та здатність вирішувати різні технічні завдання, а також самостійно провели випробування власних деталей на приладах компанії.

Протягом роботи семінару сервісною службою компанії також проводилися консультації щодо належної експлуатації, планового технічного обслуговування та модернізації обладнання.

Отже, можна з упевненістю сказати, що спеціалізована конференція у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара виявилася надзвичайно успішною і корисною. Науковці та технічні фахівці не лише знайшли для себе нове цікаве обладнання, випробували власні зразки, але й відкрили нові напрями для вивчення та застосування, знайшли потрібних фахівців і зав’язали нові професійні контакти.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram