Версія для друку

ЄС запрошує до співпраці

Ознайомитися з проектами ЄС, які реалізуються у Дніпропетровському регіоні, мали змогу всі відвідувачі “Інформаційного Дня програм Європейського Союзу в Україні”, що проходив у Палаці студентів ДНУ ім.О.Гончара.

На цьому заході Представництво Єврокомісії в Україні продемонструвало діяльність спільних програм, що втілюються різноманітними державними й недержавними організаціями області у партнерстві з ЄС. Відкрила “Інформаційний День” пані Лаура Гараняні, керівник програм допомоги в Україні, координатор з питань співпраці Представництва Європейської комісії в Україні. «Ми хотіли акцентувати увагу на тому, що гроші є лише частиною необхідного на шляху до змін, - зазначила Лаура Гараняні. – Досвід 10 країн, які нещодавно увійшли до Євросоюзу, дуже важливий для вашої держави. Сьогодні ЄС є найбільшим донором України, і хоча ми працюємо на національному рівні і робимо акценти на національних пріоритетах, ми хочемо реалізовувати й регіональні програми».

Головною метою “Інформаційного Дня” було показати, що співпраця може відбуватися не тільки на рівні урядів, а й на рівні звичайних громад, бізнесменів, освітян і лікарів, студентів та місцевої влади. Під час зустрічі можна було запропонувати співпрацю, знайти нових партнерів. Було представлено роботу проектів, що діють у сфері охорони здоров’я та освіти, проекти зі співпраці ЄС з місцевими громадами та економічно-бізнесові проекти.

Партнером у проведенні «Інформаційного Дня програм ЄС» виступив Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара. Університет, на рахунку якого більше 10 виграних проектів TEMPUS, визнано регіональним лідером з реалізації європейських програм. Сьогодні в ДНУ виконуються два масштабних TEMPUS-проекти: «Кризовий аналіз та прийняття рішень в Україні» та «Розробка стратегії міжнародної мобільності студентів України з використанням можливостей ЕСТS».

Проперктор з наукової роботи ДНУ Микола Дронь, відкриваючи захід, зазначив, що сьогодні в ДНУ реалізується 28 угод про співробітництво з європейськими освітянськими та науковими установами. «Найбільший інтерес представляють зокрема проекти, пов’язані з енергетикою, енергозберігаючими технологіями та програми із захисту довкілля», - зазначив Микола Михайлович. За його словами, успішно продовжується робота за програмою «Erasmus Mundus», що фінансується Євросоюзом. Завдяки участі в ній, студенти ДНУ мають можливість протягом двох семестрів навчатися в європейських університетах-партнерах, а після захисту випускної роботи отримати український диплом бакалавра або магістра і диплом європейського зразку. Минулого року наші студенти та викладачі виграли 10 стипендій , нині вони направлені на навчання та стажування до європейських ВНЗ членів-консорціуму програми Еразмус Мундус.

Успішно виконується договір про співробітництво між ДНУ та Університетом прикладних наук м. Міттвайда, Німеччина. В цьому році крім студентів економічних спеціальностей, які, можна сказати вже постійно навчаються в Міттвайді протягом семестру, будуть навчатись студенти факультету прикладної математики. З цим університетом вже розпочата реалізація програми підготовки подвійних дипломів бакалаврів. В Університет Мен (Франція), з яким укладена угода щодо реалізації програми подвійних дипломів магістрів, направлені навчальні програми 8 наших факультетів, які висловили зацікавленість у цій програмі (механіко-математичний, прикладної математики, хімічний, фізики, електроніки та комп‘ютерних систем, біолого-екологічний, економічний, міжнародної економіки, геолого-географічний).

Тож, сьогодні і у студентів, і у науковців ДНУ є багато можливостей для реалізації власних проектів не тільки у вітчизняному, а й у загальноєвропейському освітньому просторі, а вчасне отримання корисної інформації відіграє першочергову роль у залученні до цих можливостей.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram