Версія для друку

Золото з Ірану

Студент IV курса Дніпропетровського національного університету Дмитро Скороходов нещодавно переміг на 11-ій Міжнародній математичній науковій олімпіаді, що проходила в Тегерані (Іран) і привіз до рідного міста золоту медаль переможця.

Як розповідає сам Дмитро, любов до математики та її розуміння як науки розвив у нього талановитий вчитель-методист Вадим Кірман ще у недільній школі, що діє на базі механіко-математичного факультету ДНУ. За період навчання в Дніпропетровському обласному ліцеї-інтернаті фізико-математичного профілю, завдяки старанням  талановитих педагогів, його знання з математики значно поглибилися. Свідченням того стали перемоги на Всеукраїнських олімпіадах юних математиків у 2001 і 2003 роках.

Після закінчення ліцею, Дмитро поступив на механіко-математичний факультет ДНУ, де успішно навчається, отримуючи тільки відмінні оцінки. За цей час він тричі брав участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді (у 2004 році посів II місце, а в 2005 та 2006 роках – III місце). Здібний юнак також приймав участь у трьох міжнародних олімпіадах: в 2005 році в 12-ій Міжнародній математичній олімпіаді, що проходила в Болгарія (І місце), в 2006 – у 13-й в Одесі (II місце) та в Тегерані. Талановитий студент неодноразово нагороджувався дипломами Міністерства освіти і науки України. Протягом останнього навчального року отримував іменну стипендію Президента України.

В той же час Дмитро Скороходов залучався і до наукової діяльності. В цьому провідну роль відіграв Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений діяч науки і техніки, доктор фізико-математичних наук, професор Владислав Бабенко, під керівництвом якого Дмитро ще на І курсі почав займатися науковою роботою. Спільно вони отримали нові наукові результати, які стосуються непокращуваних нерівностей типу Колмогорова для спеціальних класів функцій, означених на півосі, а також деяких екстремальних задач теорії наближень. За результатами досліджень підготовлено три статті, одна з яких надана до друку в Український математичний журнал, друга – в Вісник Дніпропетровського університету, а третя – в міжнародний журнал “East Journal on Approximation”.

Крім того, Дмитро брав участь у роботі декількох наукових конференцій. Серед них міжнародна наукова конференція “Современные проблемы математики, механики и информатики", яка проходила у Тулі, 13-а Саратовська зимова школа, що пройшла цієї зими у Саратові, весняна міждержавна науково-методична конференція „Проблеми математичного моделювання" у Дніпродзержинську. Тези доповідей опубліковані.

Дмитро також бере активну  участь в громадському житті факультету та університету. Зокрема, він допомагає у проведенні занять зі здібними учнями шкіл області при підготовці їх до Всеукраїнської математичної олімпіади, займається організацією наукової роботи школярів у Дніпропетровському відділенні Малої академії наук.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram