Версія для друку

«Стань студентом біофаку на один день»

Під час Дня відкритих дверей на факультеті біології, екології та медицини Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара пройшла вже традиційна акція для школярів старших класів «Стань студентом біофаку на один день».

80 учнів з Дніпропетровської області: Дніпропетровського медичного училища, зі шкіл Дніпропетровська, Новомосковська, Світлогорська, Попасного, Гуляйполя, Мар’янівки, Підгороднього, Перещепиного, Партизанська виявили бажання зазирнути в таємниці ще невідомого їм студентського життя.

Старшокласники, їхні батьки та вчителі цікавилися тим, що вивчають на кафедрах факультету, де працюють випускники, чи є хімія та математика у програмі підготовки, запитували про розклад занять та їх тривалість та багато іншого.

Як відзначила декан факультету, професор Олена Севериновська, на початку заходу майбутнім абітурієнтам запропонували обрати заняття, які вони хотіли б відвідати у цей день. «Найбільшою популярністю користувалися заняття з лабораторної діагностики, мікробіології та вірусології, фізіології людини і тварин, зоології, – зазначила Олена Вікторівна. – Акцію ми проводили разом зі студентами. За кожною групою абітурієнтів був закріплений студент факультету, який проводив учнів на заняття, відповідав на їхні численні запитання. Школярі зацікавлено розглядали стенди; запитували, які видатні вчені зображені на портретах в аудиторіях; цікавилися роботою приладів, які бачили в наших лабораторіях. Під час заходу панувала тепла й творча атмосфера. Батьки й учителі також активно спілкувалися зі співробітниками наших кафедр».

Під час заняття з фізіології рослин школярі, наприклад, розглянули хімічні властивості хлорофілу на прикладі реакцій омилення хлорофілу лугом. На оглядовому занятті із зоології – стали учасниками одного з необхідних для студентів-біологів досліду – препарування рака. На занятті з екології ознайомилися з екологічними проблемами України та світу. Викладачі кафедри біофізики та біохімії провели дискусійну сесію для ознайомлення з напрямками роботи своєї кафедри. Абітурієнти задавали найрізноманітніші запитання, у тому числі, й про принципи роботи дистилятора.

Особливо зацікавило школярів заняття з біотехнології, а саме виробництво і використання препаратів «Лізорецифін» та «Бактофунгін», розроблених співробітниками кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології; нано- та кріобіологія; генна та клітинна інженерія, селекція, гібридизація; дослідження стволових клітин, антибіотиків та імуномодуляторів. Заняття з мікробіології та вірусології передбачало мікроскопічне дослідження препаратів живих бактерій та найпростіших, антагоністичну активність мікроорганізмів. За допомогою світлової та фазовоконтрастної мікроскопії учні вивчали структури бактеріальної клітини (капсули, спори), рухливість бактерій і найпростіших; препарати, які містять симбіотичні групи мікроорганізмів (йогурт, розсіл); фотографії фітопатогенних вірусів. Фахівці кафедри клінічної лабораторної діагностики розповіли про науково-дослідну роботу студентів у сучасній клініко-діагностичній лабораторії.

Практичну роботу з вимірювання сили і витривалості м’язів кисті за допомогою медичного динамометра провели фахівці кафедри фізіології людини і тварин разом з учнями. Учні вимірювали силу м’язів кисті для лівої і правої рук. Для цього вони робили 10-кратні м’язові зусилля частотою один раз в п’ять секунд окремо для лівої і правої руки. Потім вираховували рівень працездатності м’язів і показник зниження їх працездатності.

На занятті з біорізноманіття грибів школярі виконували роботу, яку зазвичай проводять для студентів першого курсу факультету біології, екології та медицини: вирощували дріжджі, спостерігали мікроскопічні гриби під мікроскопом, власноручно робили тимчасові препарати.

Викладачі факультету відзначають, що кожного року така акція, яка дає можливість відчути себе справжніми студентами факультету біології, екології та медицини ДНУ, викликає неабиякий інтерес у старшокласників нашого регіону.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram