Версія для друку

Студенти обговорювали податкову реформу України

У рамках Всеукраїнського проекту «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи» Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара з лекцією «Як наблизити податкову систему України до європейських стандартів» відвідав Уповноважений з питань підприємництва при Державній фіскальній службі України, керівник Українського медіа-центру реформ Тарас Качка.

Проект, організований за ініціативи Прем’єр-міністра України, Міністерства фінансів України спільно з Українським медіа-центром реформ та за підтримки фонду «Відродження», передбачає проведення зустрічей керівників Міністерства фінансів України із представниками експертного середовища, бізнесу та громадськості у Києві, Львові, Харкові та Дніпропетровську. Відтак відкрита лекція бізнес-омбудсмена Тараса Качки у Дніпропетровському національному університеті зібрала чимало небайдужих студентів-економістів.

Разом із дніпропетровськими студентами київський фахівець спробував проаналізувати податкову реформу України в контексті міжнародної економіки та торгівлі. Зокрема, були розглянуті такі питання, як: Україна як місце для інвестицій, податкова система та бізнес-стратегії в Україні, глобальні тенденції податкових систем. Тарас Качка, насамперед, зазначив, що теза про високу інвестиційну привабливість України навіть у нинішніх непростих умовах і досі залишається правдивою та актуальною. «Незважаючи на певні безпекові ризики та достатню непередбачуваність податкового законодавства України (що часто стає причиною релокації міжнародного бізнесу), наша країна все ще зберігає баланс у сторону великої інвестиційної привабливості для іноземних партнерів. Що зумовлено як великим людським потенціалом України (зокрема високою освіченістю наших громадян), так і значною відкритістю української економіки в цілому», – пояснив Уповноважений з питань підприємництва ДФС України. Відтак, однією з першочергових справ задля покращення інвестиційного клімату та створення більш позитивного іміджу нашої держави, зі свого боку, фахівець називає проведення логічного й ефективного податкового адміністрування.

Велика інтегрованість України у глобальну економіку вимагає від нашої країни дотримання визначених правил та міжнародних зобов’язань, які стають дедалі ширшими. «Нині у світі зростає економічна конкуренція між країнами, завдяки чому застосовуються дедалі складніші юридичні концепції ведення міжнародної торгівлі. Для успіху в цих умовах Україні найкраще було б продемонструвати баланс між спрощенням власного податкового кодексу та чіткою відповідністю глобальним тенденціям податкового права, а також переорієнтуватися на створення сучасних продуктів з високою доданою вартістю», – відзначив Т.Качка.

Зацікавлені обговоренням студенти Дніпропетровського національного університету активно дізнавалися думку спеціаліста щодо проблем повернення податку в експорті, причин кризи банківської системи, ризики децентралізації для податкової системи України тощо. «Враховуючи циклічність світової економіки, можемо говорити, що нинішні негативні явища в українській економіці носять тимчасовий характер. Просто ми зараз знаходимося всередині тих проблем, які раніше проходили розвинені європейські країни. Тому рецепти виходу з кризи вже відомі, і ми поступово вирішуємо всі наші завдання, – заспокоїв молодих дніпропетровських економістів Тарас Качка. – І саме такі відкриті і чесні дискусії між урядом, представниками бізнесу й української громадськості, переконаний, стануть ефективним механізмом для допомоги як нашій бізнес-спільноті, так і Державній фіскальній службі в її реформуванні», – наголосив спікер.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram