Версія для друку

Біоквест: через пошук до майбутньої професії

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов біологічний квест для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл Дніпропетровської області.

Вперше такі інтелектуальні ігри-змагання факультет біології, екології та медицини ДНУ запропонував проводити минулого року. З того часу захід набув чималої популярності. Зважаючи на велику кількість бажаючих, цього року він проходив протягом трьох днів у ботанічному саду ДНУ: у лабіринтах його доріжок на фоні яскравого осіннього багатобарв’я організаторам було найкраще підготувати локації для завдань. «Квест проводимо під час осінніх канікул, в цей час діти вільні від занять і не такі напружені, – розповів заступник декана з навчальної роботи факультету біології, екології та медицини ДНУ, доцент кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології Олександр Масюк. – У нас є бажання подібні заходи проводити і на базі навчально-наукового комплексу «Акваріум», щоб знайомити учнів з усіма об’єктами нашого факультету. Останній захід проходить навесні, перед зовнішнім незалежним оцінюванням безпосередньо на факультеті, де усі кафедри знайомлять абітурієнтів зі своєю спеціалізацією».

Допомагали організувати захід фахівці Дніпропетровського відділення Малої академії наук та студенти-біологи ДНУ. МАН займалася організаційними питаннями з приводу інформування учнів і вчителів. А студенти самі вигадували завдання і організовували конкурси на станціях. «Кожна команда учнів повинна послідовно пройти вісім наукових конкурсів-станцій. Завдання кожної представляє окремий напрям біології, який є у нас на факультеті, – ознайомила з деталями квесту голова студради біологічного факультету, третьокурсниця Олександра Седіна. – Усі завдання орієнтовані на 10-11 клас загальноосвітніх шкіл. Наприклад, фізіологам треба співставити гормони та залози, які їх виділяють. Або зазначити, який основний хімічний елемент є в тому, чи іншому продукті харчування. Одне із завдань – правильно назвати вказану кістку скелету людини. Нам дуже цікаво подивитися, як працюють школярі, тому що нам, коли ми були школярами, не пропонували брати участь у таких заходах. Ми хочемо розширювати наші можливості і працювати не лише зі студентами, а й з учнями».

Протягом другого дня змагань у біологічному квесті взяло участь майже 70 учнів. Були сформовані 11 команд, які представляли свої навчальні заклади. За кожне відгадане завдання на станції команда отримувала певну літеру. На фініші з цих літер потрібно було скласти слово. Переможці та призери біологічного квесту визначалися за кількістю набраних балів та швидкістю проходження конкурсів-станцій. «Варто відзначити такі навчальні заклади як Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 126 та Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат «Дніпро», адже їхні заклади були представлені декількома командами, – зазначила методист відділення хімії та біології МАН Дніпропетровського відділення Олена Тарасова. – До речі, саме команда «Парацельс» медичного ліцею-інтернату «Дніпро» стала переможцем другого дня змагань, а також команда «Папороть» середньої загальноосвітньої школи № 19 Дніпропетровської міської ради». Переможцями першого дня стали команди «Кульбабки» СЗШ № 97 та «Максимум» гімназії № 130 Дніпропетровська».

Вітаючи переможців, декан факультету біології, екології та медицини ДНУ, професор Олена Севериновська висловила сподівання, що учасники квесту незабаром стануть студентами Дніпропетровського національного університету: «Ми хочемо, щоб наші майбутні студенти познайомилися ближче з університетом, факультетом, викладачами та студентами, серйозно підійшли до вибору своєї професії, адже біологія досить багатогранна не тільки теоретична, але й прикладна наука. Важливо навчитись на практиці застосовувати свої знання, що забезпечить конкурентоспроможність на ринку праці. Саме на це спрямований наш захід, девіз якого: від теорії – до практики».

Після квесту на його учасників чекала захоплююча екскурсія ботанічним садом.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram