Версія для друку

Проект «Два дипломи» від польського університету

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара відвідала делегація Вищої школи управління охороною праці в Катовіцах (Польща).

Польські гості презентували студентам юридичного та економічного факультету ДНУ навчальну програму «Два дипломи». «Наш проект авторський, він створений нашою командою спеціально для українських студентів», – відзначив уповноважений декана стосовно міжнародної співпраці, керівник усіх проектів польського університету Яцек Пагєва. Гості розповіли українським студентам про Катовіци, зазначивши, що у цьому бізнесовому місті можна знайти багато цікавих занять. Крім того, Катовіци має зручне географічне розташування, що дозволяє легко дістатися до різних європейських столиць. Яцек Пагєва, cпеціаліст з міжнародної співпраці Клавдія Тирава та директор міжнародного відділу Юрій Маслак детально познайомили зі своїм університетом. Зокрема, він обладнаний 30-ма сучасними лабораторіями, у яких матимуть можливість здійснювати свої дослідження українські студенти, університетська бібліотека має великі фонди, які забезпечують потреби усіх студентів, тут також можна отримати електронний доступ до міжнародних ресурсів.

«Ми пропонуємо вам бути попереду ваших конкурентів», – наголосив студентам Яцек Пагєва. Тому крім навчання за узгодженими навчальними планами у дніпропетровському та польському університетах, польський ВНЗ пропонує українським студентам багато додаткових можливостей. Так, наприклад, можна отримати безкоштовний сертифікат про знання польської чи англійської мов, безкоштовний сертифікат про знання парламентаризму в ЄС, щоб мати уявлення про право в Європейському Союзі. Також українські студенти матимуть усі права, як і польські студенти. Зокрема, можуть побувати на практиці за програмами Erasmus+ та Power 3.1. Програма Erasmus+ дозволяє після завершення навчання обмінятися досвідом за межами країни, у якій навчався, а Power 3.1. – гарна можливість заробити кошти під час навчання: за місяць практики студент отримує 450 євро. Працедавці, відзначають польські гості, часто надають перевагу молодим фахівцям з такими додатковими сертифікатами.

Щоб отримати подвійний диплом, українським студентам необхідно до іспитів зі своїх магістерських дисциплін в українському ВНЗ додати іспити з обов’язкових дисциплін, запропонованих польським університетом. Співпраця організована таким чином, що українським студентам потрібно приїхати до Катовіц лише два рази: спочатку на два тижні, коли студент отримає доступ до всіх необхідних матеріалів, а потім – на тиждень для отримання тестів для іспиту. «Ми прагнули, щоб ця програма коштувала вам якнайменше», – зазначив Яцек Пагєва. – Згідно з домовленостями з ДНУ, участь у цій навчальній програмі вам коштуватиме 500 євро». До участі у програмі запрошуються магістри третього семестру навчання технічних та соціально-гуманітарних напрямків. До кінця лютого 2016 року усім бажаючим необхідно повідомити про наміри навчатися у Катовіцах. Перед заняттями у польському ВНЗ пропонуються факультативні курси польської мови для отримання мінімальних навичок спілкування у Польщі, тому що для українських студентів навчання проводитиметься польською мовою.

Детальніше ознайомитися з навчальною програмою «Два дипломи» можна на сайті www.wszop.edu.pl

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram