Версія для друку

Навчальні програми DAAD для України: «Зміни через обмін»

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася презентація стипендіальних програм DAAD для навчання та навчально-дослідної роботи у Німеччині на 2016/2017 навчальній рік.

Лектор Німецької служби академічних обмінів (DAAD) при Дніпропетровському національному університеті ім.О.Гончара Олаф Міттельштрасс представив студентам I-V курсів різних спеціальностей ДНУ інформацію про освітні можливості, відкриті в Німеччині для заявників з України із хорошим знанням німецької чи англійської мови. Зокрема, вихованці ДНУ дізналися про систему вищої освіти Німеччини і діяльність DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) – найбільшої у світі організації у сфері міжнародного академічного обміну. Це самоврядне об’єднання німецьких вищих навчальних закладів на сьогодні налічує більше 234 ВНЗ-учасників та 124 студентських організацій, має 14 зарубіжних представництв та 50 інформаційних центрів і понад 450 лекторатів по всьому світу. В Україні Німецька служба академічних обмінів представлена Інформаційним центром у Києві та мережею представництв при університетах країни. «На сьогодні в Україні працюють тринадцять лекторів, чотири мовні асистенти, тьютор німецькомовних програм та фаховий лектор DAAD. Під егідою служби реалізуються чотири німецькомовні програми та чотири проекти з германістики. Лише за 2014 рік учасниками різноманітних програм Німецької служби академічних обмінів стали близько 6500 українських студентів. Українці зараз посідають сьоме місце серед всіх іноземних студентів, що беруть участь в наших програмах, що є, безумовно, важливим показником для Німеччини», – розповів лектор.

Для зацікавлених дніпропетровських студентів пан Олаф провів огляд стипендіальних програм «Стипендія для найкращих», визначених у «Стратегії DAAD-2020». Зокрема, на 2016/2017 навчальний рік для українських здобувачів пропонуються такі можливості: стипендіальні програми для післядипломного навчання (з усіх спеціальностей) та окремі програми для випускників творчих спеціальностей і архітекторів, магістерська програма ERP-стипендій для випускників у галузі економіки, програма Європейського університету Віадріна для студентів зі спеціальностей «Право», «Культурознавчі науки» і «Економіка», стипендії для навчання на магістерських програмах зі сталого розвитку (EPOS); наукові стипендії повної аспірантури та аспірантури з подвійним науковим керівництвом, стипендії DLR-DAAD для аспірантів і старших вчених у галузі аеронавтики, космічного простору, транспорту та енергії, програма «Journalisten International-2016» для студентів спеціальностей «Журналістика» чи «Германістика», короткі наукові стажування для іноземних викладачів та науковців, повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD, групові поїздки до Німеччини для студентів та викладачів «Studienreisen» та літні курси для студентів і випускників із вивчення німецької мови та країнознавства.

Для більшої поінформованості українських студентів про наявні можливості навчання та отримання фінансової підтримки в Німеччині лектор Олаф Міттельштрасс надав електронні адреси корисних німецьких довідкових ресурсів, а також розповів про пакет документів, необхідних для участі у програмах DAAD. «Перш ніж подавати заяву в той чи інший німецький ВНЗ, вам необхідно зібрати всю інформацію, що стосується особливих умов вступу (перевірити чи відповідає ваш академічний рівень німецькому відповіднику, дізнатися про обов’язковий сертифікований рівень знання мови, фінансові гарантії здобувачів тощо). Зазвичай ці дані є на сайті ВНЗ. Загалом, раджу вам починати обмірковувати свій шлях до німецького ВНЗ лише тоді, коли ви чітко усвідомите, якими будуть ваші шанси у професійній сфері після закінчення навчання. А що стосується самого перебування в Німеччині, будьте певні, там ви отримаєте інтенсивну підтримку. Зазвичай для іноземних студентів ми проводимо різні інформаційні семінари та організовуємо зустрічі з колишніми стипендіатами – усе задля полегшення вашої адаптації та високої ефективності навчання у нашій країні. Пам’ятайте, що девізом служби DAAD є: «Зміни через обмін», – зазначив пан Олаф.

Наостанок представник Німецької служби академічних обмінів запросив студентів ДНУ відвідати університетські тестування з німецької та англійської мови, які знадобляться при поданні заявки на навчання до Німеччини. А ще молодим українцям було запропоновано наприкінці листопада взяти участь у воркшопах проекту «Громадянське суспільство в Дніпропетровську», на які будуть запрошені представники німецького консульства, професори з Німеччини та різних міст України.

Детальніше дізнатися про університети Німеччини, ознайомитися з переліком необхідних для подачі документів та стипендіальними програмами DAAD для України на 2016/2017 навчальний рік можна на сайтах: http://www.daad.org.ua; www.study–in.de; www.funding-guide.de; www.hochschulkompass.de; www.uni-assist.de

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram