Версія для друку

Архімедовим шляхом

У стінах Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара відбулася чергова зустріч майбутніх математичних геніїв з королевою наук. VII Відкритий обласний математичний турнір «Еврика», який університет проводить разом із Дніпропетровським обласним ліцеєм-інтернатом фізико-математичного профілю зібрав учнів 9, 10 та 11 класів.

Холодного осіннього дня у стінах механіко-математичного факультету ДНУ ім.О.Гончара зібралось безліч юнаків та дівчат, готових із захопленням вигукувати «Еврика!» Кожного з них зігрівала надія на перемогу.

Зокрема, цього року в заочному турі старшої ліги взяли участь близько 500 школярів, на очний турнір до ДНУ завітало понад 140 школярів з Дніпропетровської області, а також Києва та Полтави. Спонсором інтелектуальних змагань виступив національний телеком-оператор «Київстар». Конкурс, якому виповнилося дев’ять років, має на меті популяризацію математики і її застосувань, а також університетських спеціальностей, пов'язаних з королевою наук. І судячи з ентузіазму учасників турніру, він успішно виконує своє завдання. Наприклад, цього разу учням було запроновано позмагатися у таких цікавих номінаціях, як: математичне моделювання, прикладна математика та дослідницька олімпіада.

Турнір урочисто відкрили заступник декана з наукової роботи факультету фізики, електроніки та комп'ютерних систем ДНУ Сергій Миколайович Пляка, директор Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю Олег Володимирович Поляков, заступник декана з навчальної роботи механіко-математичного факультету ДНУ Андрій Юлійович Дреус та голова комітету із конкурсних завдань, доцент кафедри статистики ДНУ Вадим Кімович Кірман.

«Вітаю всіх учасників старшої ліги! – звернувся до школярів Олег Володимирович Поляков. – Маю сказати, що наш турнір розвивається. Колись він носив назву регіонального, потім ми замислились над тим, як розширити його межі, і назвали «Еврику» конкурсом відкритим. Вважаю, що він буде розвиватися і далі. Сьогодні на вас чекають цікаві завдання. Лише проявіть творчість, кмітливість, нестандартне мислення – і вам все вдасться. А от нам, членам журі, доведеться найважче: ми маємо розв'язати рівняння з 147-ма невідомими. І наостанок хочу сказати: найголовніше, що змушує нас зустрічатися знову і знову – це непорушна математична дружба».

Привітав юних математиків і «батько» турніру Вадим Кімович Кірман: «Не лякайтеся завдань, які ви побачите: вони, справді, не схожі на ті, до яких ви звикли в школі, але вони не складні. Кожного, хто випробовував свої знання у змаганнях молодшої ліги, ми просимо піднімати руку і вигукувати «Еврика» після кожного виконаного завдання. Якщо ви теж так робитимете, буде дуже добре».

Школярі, які присвятили математиці весь суботній день, залюбки ділилися враженнями і думками. «Я прагну пов'язати свою долю із математикою, і сподіваюся, що «Еврика» мені в цьому допоможе, – сказала учениця 10-го класу школи №132 міста Дніпропетровська Ірина Смірнова. – Мої улюблені предмети – це математика і англійська мова. Вважаю, що за допомогою першої, можна вирішити багато життєвих проблем. Сподіваюся, що мені сьогодні все вдасться. На математичні звершення мене надихають приклади славетних учених».

«З математики ми відмінники, тому наша вчителька порадила взяти участь у «Евриці», – розказали учні 10-го класу школи №26 міста Дніпропетровська Михайло Ленський та Хаял Алієв. – Переконані, турнір дасть нам чудовий досвід. Адже ми любимо працювати з комп'ютером і хочемо стати програмістами».

А от учениця 9-го класу школи №2 міста Верхівцеве Дар’я Голубєва зізнається, що

погодилася взяти участь в «Евриці» ще й тому, що давно мріє вступити до ДНУ. «В математиці мені подобається точність, вона допомагає знайти правильні відповіді на безліч питань», – говорить вона.

Призові місця цього разу здобули 19 учнів.

Серед учнів 9 класів:

І місце – Богдан Цвигун;

ІІ місце – Марія Фещенко і Дмитро Чернецький з Дніпропетровська;

ІІІ місце – Ганна Дередь (Дніпродзержинськ), Любов Просоленко (Нікополь), Владислав Савельєв (Павлоград);

серед учнів 10 класів:

І місце – Юлія Ждановська;

ІІ місце – Аліна Ян з Києва, Володимир Бойко та Максим Астахов з Дніпропетровська;

ІІІ місце – дніпропетровці Сергій Чоловський та Микита Шишкін;

серед учнів 11 класів:

І місце – Віталій Трактинський (Дніпропетровськ);

ІІ місце – Роман Кожевніков (Київ), Юрій Манько (Дніпропетровськ);

ІІІ місце – Сергій Заліренко (Київ) та Даниїл Тищенко і Єлизавета Хорош з Дніпропетровська.

Переможці отримали цінні призи від партнеру турніру «Еврика» національного телеком-оператора «Київстар» у рамках програми «Зроби свій внесок». Соціально-освітня програма компанії «Київстар» «Зроби свій внесок» орієнтована на підтримку школярів, студентів-програмістів, стартаперів та молодих підприємців, які прагнуть зробити свій внесок у розвиток України. Зокрема, ініціатива передбачає підтримку талановитих українців, які демонструють найкращі результати у точних науках.

Вітаємо наших переможців і бажаємо їм подальших успіхів, а турніру довгого та плідного життя на благо розвитку української молоді!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram