Версія для друку

Переможцям конкурсу – іменні стипендії

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара нагородили переможців Інтернет-конкурсу для школярів «Хімія – основа технологій майбутнього», організованого науковцями хімічного факультету ДНУ.

Конкурс покликаний виховувати в учнівській молоді любов до наукової спадщини талановитих українських учених, а також спонукати її до наукової творчості, надавши можливість представити свої напрацювання в інформаційному просторі країни. Для цього протягом місяця школярі України, що цікавляться хімією, в заочному режимі надсилали на адресу організаторів оригінальні авторські есе та наукові дослідження з актуальних для сучасного життя тем. Наприклад, учням пропонувалося поділитися своїми роздумами з таких питань: «Життя без хімії можливе?», «У чому користь хімічних знань?» чи «Що я знаю цікавого про академіка Л.В. Писаржевського?» або ж виконати завдання на кращий науковий результат за темами: «Хімія годує світ» і «Хімік змінює навколишній світ».

«Це був наш перший інтернет-конкурс, який став надзвичайно успішним, – розповідає доцент кафедри харчових технологій ДНУ Наталя В’ячеславівна Кондратюк. – Успішним, насамперед, тому, що ми виявили багато талановитих дітей нашої рідної країни. У ньому взяли участь школярі з п’яти регіонів – Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Житомирської та Вінницької областей. Загалом же ми надіслали запрошення в 450 шкіл України. Що цікаво, найбільше заявок на конкурс надійшло з Донецької області. Також здивуванням для нас виявилася й велика активність учнів 9-х класів, які надсилали роботи на конкурс, незважаючи на те, що він передбачався лише для старшокласників. Тобто, наше творче змагання виявило високу зацікавленість українських школярів хімічною наукою. Вони надіслали нам дуже цікаві роботи, написані від душі, з глибоким знанням питання і сповнені високих прагнень. Читаючи їх, ми ніби подивилися на світ очима дітей і ще раз впевнилися у тому, що він, і справді, неможливий без хімії. У тому, що людство сьогодні може бути вдячним хімії у багатьох сферах, наші обдаровані учні, повірте, переконали навіть визнаних професорів», – підкреслила пані Наталя.

Конкурс «Хімія – основа технологій майбутнього» був відкритим і прозорим: усі роботи учасників були розміщені на сайті хімічного факультету ДНУ. Визначення переможців відбувалося в два етапи: це інтернет- та sms-голосування користувачами мережі та оцінювання експертним журі під головуванням декана хімічного факультету ДНУ, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора хімічних наук, професора Віктора Федоровича Варгалюка. Приємною умовою конкурсу для школярів було те, що переможці очного туру конкурсу гарантовано отримають іменні стипендії, які нараховуватимуться у разі вступу на хімічний факультет ДНУ ім. О. Гончара. За результатами інтелектуального конкурсу також планується видання збірки творів учасників.

Саме нагородження конкурсантів відбувалося в приміщенні Наукової бібліотеки ДНУ, де гостей ознайомили з бібліотечним фондом літератури з хімії, а також запропонували переглянути виставковий стенд спеціалізованих видань вітчизняних та іноземних авторів.

Власне, на думку фахової комісії, переможцями першого конкурсу «Хімія – основа технологій майбутнього» стали: у номінаціях на краще есе: «У чому користь хімічних знань?» – Дмитро Чернов, «Життя без хімії можливе?» – Катерина Блінкова, «Що я знаю цікавого про академіка Л.В. Пісаржевського» – Вероніка Стрілець; у номінаціях на кращий науковий результат: «Хімік змінює навколишній світ» – Анна Онокієнко, «Хімія годує світ» – Катерина Барабаш. А за результатами відкритого заочного голосування перемогли: Володимир Самбурський (інтернет-голосування) та Олександра Пєлих (sms-голосування). Усі фіналісти конкурсу були нагороджені сертифікатами, дипломами та цінними подарунками, серед яких – і диски з авторською методикою розв’язання хімічних задач від науковців ДНУ. Були відзначені на церемонії і творчі керівники учасників конкурсу. За свій організаторський талант і чудову підготовку учнів вони отримали подяки та корисні матеріали для оформлення кабінетів хімії. Також під час зустрічі для школярів та їхніх вчителів організатори провели невеликий екскурс хімічним факультетом ДНУ, де розповіли про різні кафедри одного з найстаріших факультетів в Дніпропетровському університеті, який розпочинає свою історію ще з 1918 року.

Задоволені чималою активністю учнів, організатори наступного навчального року планують провести творчі змагання вже у два етапи: восени відбудеться конкурс наукових результатів, а навесні – конкурс есе.

«Впродовж конкурсу ми відкрили безліч талановитих, здібних і добре освічених учнів, які щиро цікавляться хімією, прагнуть розвивати вітчизняну хімічну науку чи навіть блиснути своїми знаннями закордоном. І такі можливості в них є, – говорить Наталя Кондратюк, – адже наші студенти, справді, затребувані за межами України. Зокрема, наш факультет в рамках міністерських і міжнародних грантових програм вдало співпрацює з багатьма закордонним колегами. Наші студенти вже побували в наукових закладах Угорщини, Чехії та Словаччини, в Оксфордському і Гардвардському університетах, а в аспірантурі Джексонського університету (США) і досі навчаються випускники кафедри органічної хімії. Тому ми щиро сподіваємося, що організований нами конкурс «Хімія – основа технологій майбутнього» стане для талановитих школярів України вдалим початком, і ми скоро зустрінемося з ними на нашому хімічному факультеті, де обіцяємо надавати гідну наукову підтримку».

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram