Версія для друку

Пам’ятаємо героїв…

Ректорат хвилиною мовчання вшанував пам'ять двох загиблих у зоні АТО випускників Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара – Сергія Петрова та Олександра Чернікова.

Сергій Петров закінчив університет у 2011 році за спеціальністю «Політологія», отримавши кваліфікацію політолога та вчителя соціально-гуманітарних дисциплін. На факультеті суспільних наук і міжнародних відносин ДНУ Сергія згадують, як людину товариську та приязну у спілкуванні. Він був доброзичливим і завжди намагався прийти на допомогу друзям, пригадують одногрупники.

За спогадами викладачів, Сергій брав активну участь у житті своєї академічної групи та в студентському житті рідного факультету. У навчанні хлопець найбільше цікавився проблемами політичних інститутів та процесів, теорією й історією політичної науки. Предметом його постійної уваги було політичне життя сучасної України, громадсько-політичний розвиток Дніпропетровська та області. «У своїй дипломній роботі «Молодіжне політичне лідерство в сучасній Україні: проблеми та перспективи розвитку» Сергій намагався на науковому рівні визначити перспективи політичної участі молоді України. Як молодий дослідник, він всебічно й наполегливо вивчав проблему дослідження, намагався подати власне бачення й відзначався творчістю та самостійністю у своїх думках», – говорить науковий керівник Сергія, доцент кафедри політології ДНУ Валерій Іванович Кремена.

Сергій загинув 18 січня, захищаючи підступи до Донецького аеропорту у лавах зведеного загону бійців 95-ої аеромобільної та 93-ої механізованої бригад.

У званні молодшого сержанта пройшов усі «гарячі точки» АТО й випускник факультету систем і засобів масової комунікації ДНУ Олександр Черніков. Проте бій 22 січня біля Донецького аеропорту під Авдіївкою став для нього останнім.

Закінчивши університет у 2007 році, Олександр отримав кваліфікацію спеціаліста з міжнародної інформації та перекладача. Дніпропетровськ знав його як талановитого журналіста – співавтора резонансної телепрограми розслідувань «Губернські хроніки» і співробітника таких медіа, як: nctv.in.ua, «Резонанс ТВ», «Приват TБ Дніпро», видання The Kyiv Times.

Викладацький колектив і студентська спільнота Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара глибоко сумують з приводу трагічної загибелі захисників нашої Вітчизни. Їхні портрети незабаром будуть додані до пам’ятного знаку на честь загиблих під час бойових дій на Сході України випускників ДНУ.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram