Версія для друку

Кращі ідеї студентів ДНУ – для розвитку туризму Дніпропетровщини

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов відкритий захист курсових робіт студентів I-II курсів напряму підготовки «Туризм».

Захід був організований за сприяння голови місцевої галузевої ради підприємців з питань туристичної діяльності Дніпропетровської області Раїси Пантелеймонової та завідувача кафедри менеджменту та туризму ДНУ, доктора економічних наук, професора Наталії Мешко.

Як відомо, в Україні на державному рівні туризм визнаний одним із найперспективніших галузей економіки – це підтверджується, зокрема, і прийнятою «Концепцією цільової програми розвитку туризму та курортів в Україні до 2022 року»). Відтак, з огляду на високу актуальність цього напряму в цілому та доволі нерозвинуту мережу підприємств туристичної індустрії Дніпропетровського регіону, у ДНУ імені О.Гончара в 2012 році було ухвалено рішення про відкриття нового напрямку підготовки спеціалістів. «Напрям підготовки «Туризм» у нашому університеті – відносно новий, – пояснює доцент кафедри менеджменту та туризму, кандидат економічних наук Вікторія Редько. – На цей час у нас навчається лише два курси студентів. – І сьогодні для всіх наших 96 вихованців ми вирішили провести цей захід, аби вони продемонстрували свої перші професійні успіхи. Представляючи свої творчі проекти, студенти зможуть показати результати власних досліджень готельного господарства, відпрацювати практичні навички презентації екскурсій тощо. У такий спосіб ми прагнемо заохотити креативну молодь до розкриття її творчого потенціалу, допомогти їй у формуванні сучасного мислення та професійної компетентності. Крім того, на цьому заході разом із запрошеними гостями (представниками міської ради) ми намагаємося визначити спільні інтереси освіти та бізнесу і вже у нашій плідній співпраці знайти нові перспективи розвитку регіонального туризму Дніпропетровщини», – відзначає Вікторія Євгенівна.

Зокрема, студенти I курсу захищали курсові роботи з дисципліни «Світовий туризм і готельне господарство». Усі їхні дослідження були спрямовані, насамперед, на ознайомлення з туристським потенціалом і готельною базою країн світу. Аналізуючи світовий туристський досвід, першокурсники вивчали зовнішні та внутрішні чинники впливу на діяльність підприємств тимчасового розміщення туристів у різних країнах світу. Серед них були: візові і митні правила на в’їзд та виїзд, національні особливості країн, динаміка туристичних потоків в країнах за останні 10 років, конкурентоспроможність країн за рейтингом The Travel & Tourism Competitiveness Report в залежності від наявних культурних пам’яток, екскурсійних програм, транспортної інфраструктури та безпосередньо самих готелів (рік побудови, територія, тип розміщення, номерний фонд, вартість проживання, інфраструктура, пляж, послуги, система харчування, анімація та інше). Досліджували майбутні спеціалісти й клієнтські відгуки, які сприяли формуванню загального враження про заклад.

Студенти ж ІІ курсу підготували курсові роботи з дисципліни «Організація екскурсійної діяльності». Основним завданням їхніх досліджень було набуття практичних навичок зі складання й презентації екскурсії (з урахуванням контрольного тексту, маршруту, так званого «портфелю екскурсовода»). Тематично усі творчі роботи другокурсників були спрямовані на розкриття туристичного потенціалу Дніпропетровської області. Наприклад, курсовий проект студента Євгена Тимошенко стосувався перлини дніпропетровського регіону – смт Петриківка. Хлопець разом із трьома одногрупниками протягом трьох місяців досліджував особливості та перспективи сільського (зеленого) туризму Дніпропетровщини, зокрема на території славнозвісної Петриківки. «Наша робота називається «Петриківка туристична. Розробка пропозицій розвитку туризму у Петриківському районі». У ній ми всебічно проаналізували рекреаційні можливості цього регіону в сфері аграрного туризму та представили власну концепцію розвитку та просування бренду «Петриківка» як цілісного туристичного продукту. Спираючись на результати проведеного нами опитування жителів області про їхнє відвідування вже наявного екскурсійного комплексу Петриківки та особистих вражень, ми запропонували детальний план змін соціально-інфраструктурної системи району, починаючи від пропозицій вдосконалення нормативно-правової бази, розвитку готельної комплексу до покращення стану доріг», – пояснює Євген. Практичний аспект своєї курсової роботи ініціативна четвірка втілила у розробці погодинного туристичного пакету подорожі для дорослих і дітей «Львів-Дніпропетровськ-Петриківка-Львів» з відвідуванням не лише Петриківки, але й екскурсії історичними місцями Дніпропетровська, власноруч створеними зразками сувенірної продукції та супутніх товарів у стилі всесвітньовідомого петриківського розпису.

На захисті студентських робіт був присутній депутат обласної ради Іван Савич Ярмолюк, який, до речі, сам проживає у Петриківці. Шановний гість доповнив студентське дослідження своєю розповіддю про інші туристичні об’єкти свого селища. «Наша область насправді має великий туристичний потенціал. І я сподіваюся, що дипломовані спеціалісти, яких зараз готує Дніпропетровський національний університет, в майбутньому зможуть розгледіти перспективність цих досі маловідомих місцин та створять із них успішні туристичні проекти. Адже, очевидно, що без таких професіоналів та їхньої наснаги екотуризм на Петриківщині не розшириться», – наголосив Іван Савич.

Творчі роботи студентів-другокурсників охопили й широке коло інших важливих питань туристичної діяльності Дніпропетровського регіону. Зокрема, від студентів можна було почути й про: «Архітектурні пам’ятки Дніпропетровська: від заснування до сьогодення», «Культові споруди Дніпропетровська та їх внесок у культурний розвиток міста», «Розвиток музейно-історичних комплексів України (на прикладі діорами «Битва за Дніпро»)», розробки екскурсій «Православні святині Дніпропетровська», «Туристичні бренди Дніпропетровська: Метрополітен», «Дніпропетровськ і космос» та інші.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram