Версія для друку

Інвестиційні проекти ДНУ для розвитку регіону

Науковці Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара презентували представникам влади інвестиційно привабливі власні наукові розробки.

Радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Трейгерман, голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод та заступник голови обладміністрації з економічних питань Станіслав Молоков наголосили на тому, що без новітніх досліджень і розробок науковців реформувати сьогодні будь-яку галузь неможливо. Представники влади зацікавлені в пошуку тих особливостей, які будуть відрізняти Дніпропетровську область від інших. Для цього необхідно залучати інвестиції в економіку Дніпропетровської області. З цією метою на жовтень поточного року заплановано проведення Першого міжнародного інвестиційного форуму.

Ректор університету Микола Поляков зауважив, що зустріч є надзвичайно гарною нагодою об’єднати владу, бізнес і науку і започаткувати спільні добрі справи. «Завданням науковців на сьогодні є надати владі повне уявлення про наші можливості», – сказав Микола Вікторович. Під час нещодавньої першої зустрічі в університеті з Борисом Трейгерманом ректор передав йому збірку «Науково-технічні розробки ДНУ», що містить результати завершених науково-дослідних робіт та анотації інноваційних проектів для їх комерціалізації. Збірник, в першу чергу, орієнтований на потенційних бізнес-партнерів, які хочуть інвестувати кошти у впровадження на своїх виробництвах останніх наукових розробок.

Завідувач кафедри технології виробництва фізико-технічного факультету ДНУ, професор Євген Джур та провідний науковий співробітник цієї кафедри Сергій Божко презентували винахід науковців фізико-технічного факультету – унікальні контейнери з низькою радіоактивністю. На сьогодні в Україні діють вісім тисяч підприємств, які використовують радіоактивні елементи. Тому використання принципово нових контейнерів із композиційних матеріалів з високими радіозахисними властивостями та величезним терміном експлуатації – до 300 років, що не потребує частих і дуже затратних перезахоронень радіоактивних відходів, є вкрай актуальним.

Професор кафедри технології виробництва ДНУ Анатолій Санін презентував розробку новітніх матеріалів з високим ступенем захисту від радіаційного випромінювання, що використовуються у відкритому космосі для захисту супутників і космічних станцій.

Доктор хімічних наук, професор Сергій Оковитий розповів про плідну співпрацю студентів, аспірантів і викладачів хімічного факультету ДНУ з Оксфордським та Джексонським університетами. Науковцями факультету щороку синтезуються понад 100 унікальних речовин із заданими властивостями, які не отримували раніше, на рахунку факультету багато патентів. Для доведення цінних сполук до стану ліків необхідно багато коштів. Сергій Іванович пишається тим, що вчені ДНУ змусили повірити у комп’ютерну хімію колег з Оксфордського університету: шляхом комп’ютерного прогнозування вони отримують такі ж результати хімічних досліджень, як і хіміки-практики.

Завідувач кафедри біофізики та біохімії, професор Наталя Штеменко повідомила, що науковці факультету біології, екології та медицини ДНУ стали піонерами у світі із синтезу особливих антиканцерогенних сполук, які активно пригнічують ріст пухлин. Ці нетоксичні сполуки мають велику перспективу в сучасній медицині. Наталя Іванівна наголосила, що факультет потребує створення нанолабораторії для проведення новітніх досліджень.

На разі планується створити нову структуру взаємодії влади, науковців, інвесторів – усіх, хто зацікавлений в інвестуванні у розвитку регіону, впровадженні інноваційних технологій. Борис Трейгерман відзначив, що навіть побіжне ознайомлення з усіма ноу-хау ДНУ свідчить, що вони є цікавими і готовими до залучення інвестицій.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram