Версія для друку

Надзвичайний і Повноважний посол Бельгії Яна Зікмундова: «Зміни вимагають зусиль кожного»

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні пані Яна Зікмундова та її чоловік пан Манюель Аренас.

Гостя зустрілася з ректором Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Миколою Поляковим та взяла участь у круглому столі «Розбудова Європи», де обговорила зі студентами перспективи залучення України до єдиного європейського освітнього простору.

Зокрема, Микола Поляков наголосив, що ДНУ з університетами Королівства Бельгія пов’язує результативна двадцятирічна співпраця. «Співробітництво відбувалося в рамках виконання двох Темпус-проектів, співвиконавцем яких виступав Льовенський університет з Бельгії. Перший проект з реформи економічної освіти ДНУ виграв ще у 1993 році, а потім у 1994 році на його основі був підготовлений і виграний великий трирічний спільний європейський проект з розробки навчальних планів. У 1996 році у ДНУ реалізовувався ще один компакт-проект зі створення при ДНУ консалтингової служби. За допомоги фахівців з Амстердамського університету (Нідерланди) був розроблений навчальний план нової спеціальності «міжнародні економічні відносини». Результатом виконання цих проектів стало відкриття у ДНУ нового факультету міжнародної економіки», – наголосив Микола Вікторович.

Зі свого боку, пані Яна Зікмундова відзначила, що Бельгія була активним інвестором в розбудову промислового потенціалу східних регіонів України і, зокрема, Катеринослава з кінця ХІХ сторіччя. За її словами, саме бельгійці збудували в нашому місті перший електричний трамвай. «Незабаром у Донецьку відкриється Почесний Консулат Королівства Бельгії, що буде надавати сприяння інтенсивному розвитку промислових та інвестиційних взаємин наших двох країн, – зазначила пані Посол. – Але сьогодні зі студентами мені хотілося б поговорити про майбутнє. Я знаю багатьох ваших студентів, що навчалися у Бельгії. Повірте, це найбільше багатство України, її гордість і її майбутнє. Ми сподіваємося, молодь скористається тим, чим Європа сьогодні готова поділитися з Україною. Попереду нелегкий шлях, але кожен громадянин має докласти зусиль, щоб його країна змінилася на краще» – зазначила пані Яна Зікмундова.

Ректор ДНУ М. Поляков передав до Посольства збірник інвестиційних проектів «Науково-технічні розробки Дніпропетровського національного університету», що містить результати сотні завершених науково-дослідних робіт та анотації інноваційних проектів для їх комерціалізації.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram