Версія для друку

Стань студентом біофаку на один день!

Таку акцію запропонував факультет біології, екології та медицини Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара майбутнім абітурієнтам.

У цей день учні шкіл Дніпропетровської області мали можливість доторкнутися до справжнього студентського життя. Крім шкіл і ліцеїв Дніпропетровська, на біофак ДНУ прибули зацікавлені біологічними науками старшокласники з Нікополя, Голубівки, Партизанського, Новомосковська, Світлогорська та інших селищ і міст Дніпропетровщини. Понад сто учасників акції були розподілені на групи за інтересами – біотехнологія, лабораторна діагностика, мікробіологія, фізіологія людини і тварини, зоологія, біологія, екологія. Для кожної групи було проведено три заняття, кожне тривало близько години.

«Ми вже не перший рік проводимо таку акцію для майбутніх абітурієнтів, - відзначив декан факультету біології, екології та медицини, професор Олександр Євгенович Пахомов. - Заняття проводять викладачі нашого факультету. Кожне з занять одночасно є і практичним, і лекційним, тобто старшокласники зможуть, наприклад, і подивитися у мікроскопи на коринебактерію (збудника дифтерії) та стафілокока, і власноручно провести важливе дослідження. Якщо на Днях відкритих дверей ми лише розповідаємо про факультет, то сьогодні юнаки й дівчата детальніше ознайомляться з напрямками підготовки факультету, зможуть задати питання своїм наставникам – студентам і викладачам, які їх супроводжуватимуть. Вони будуть студентами лише день, а якщо сподобається у нас – згодом стануть справжніми студентами біофаку. До речі, на факультеті зараз навчаються ті, що кілька років тому були учасниками акції «Стань студентом біофаку на один день!».

Учасниця акції, учениця 11 класу 47-ї загальноосвітньої школи Дніпропетровська Ірина розповіла про своє захоплення: «Дуже потяглася душею до біології, захоплююся рослинами, тому збираюся вступати на напрям «біологія». Вперше відвідую такий захід, цікаво бути його учасником. Я ходжу на підготовчі курси при ДНУ, через них і дізналася про акцію. Цікаво пізнавати щось нове про природу, яка мене оточує».

Під час ознайомчої лекції з мікробіології майбутні абітурієнти дізналися, зокрема, про користь лактобактерій та кишкової палички і про неприємності від стафілокока; чому у фільмі «Таємниця гробниці Тутанхамона» туристи гинули після відвідання гробниці – виявляється, від плісняви аспіргіліуса, яка, накопичивши у собі за тисячоліття токсини, легко проникає у дихальні шляхи; цікавинки про патогенні для людини об’єкти, позаклітинні організми – віруси та багато іншого.

Цього року вперше у рамках акції було проведено заняття з біотехнології, оскільки цей суперсучасний напрям підготовки лише нещодавно відкрився на факультеті біології, екології та медицини ДНУ. Так, викладачі кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології розповіли старшокласникам про клоновану у 1996 році з грудних клітин шестирічної вівці овечку Доллі. Дива генної інженерії дозволяють помідорам зі вживленим геном глибоководних риб довго не псуватися, а кукурудзі з геном скорпіона – витримувати великі засухи. Наномашини, як ще одне досягнення біотехнології, можуть транспортувати у тканини організму будь-які ліки. Сьогодні надзвичайно актуальним є повернення до біометодів у сільському господарстві – і на кафедрі вже є цілий арсенал запатентованих винаходів у цій галузі, зокрема, високоефективний біопрепарат від шкідників «Бактофунгін», до складу якого входять лише ентомопатогенні бактерії Bacillus thuringiensis та гриби Beauveria bassiana.

«Заняття цікаві, багато нової інформації, мені сподобалося. Подобається, що на кожній кафедрі факультету є свої досягнення і розробки», - відзначила Настя з 107-ї школи Дніпропетровська.

Пірнувши на день у вир студентського життя, старшокласники при виборі вищого навчального закладу для вступу матимуть особисті враження, і, сподіваємося, особливі, про біофак ДНУ ім. О. Гончара.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram