Версія для друку

Відкриття загальноуніверситетського клубу творчої молоді

У реконструйованому першому корпусі Дніпропетровського національного університету відбулося урочисте відкриття загальноуніверситетського клубу творчої молоді.

«Нагода, з приводу якої ми зібралися у цій сучасній залі, - підкреслила завідувач методичним кабінетом Центру гуманітарних проблем освіти ДНУ Валентина Олександрівна Архірєєва, - зацікавленість молоді сучасною культурою, літературою, мистецтвом. На мій погляд, наші зустрічі у клубі творчої молоді надзвичайно корисні, й ми будемо практикувати їх проведення щомісячно. Ознайомлення з творчістю письменників, поетів, художників, музикантів Придніпров'я, їх практичні поради для наших студентів-аматорів будуть надзвичайно цінними і корисними».

Останнім часом на всіх факультетах ДНУ значно збагатилася сфера змістовного дозвілля, створюються нові гуртки, збагачуються традиції вузу. Діють клуби філософський - на соціально-гуманітарному факультеті, творчої молоді «Колібрі» - на біолого-екологічному, студентський поетичний «Обрій» - на історичному, постійно збирають студентів за інтересами різноманітні об'єднання журналістів, фізиків, психологів. Розмаїття творчості досягло високого рівня на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства, де функціонують студентські театри української й зарубіжної літератури, поетичні клуби, об'єднання з вивчення народно-вжиткового мистецтва.

Хвиля захоплення студентів фотографією породила сучасну університетську традицію - в ДНУ щорічно проводяться фотовиставки-конкурси за участю уже не лише студентської молоді, а й викладачів та співробітників університету. Характерно, що тематика виставок «Дніпропетровськ очима студентів», «Студентський об'єктив», «Літо – 2005», «Моя країна – Україна» розкриває патріотичні глибини почуттів наших студентів, показує широту поглядів молоді на оточуючий світ і залюбленність у рідний край.

На першому засіданні загальноуніверситетського клубу творчої молоді відбулася презентація книги «Народне і наївне станкове малярство Надпоріжжя», автором і упорядником якого є викладач ДНУ Віталій Старченко. Віталій Іванович - член Національної Спілки письменників України, член Національної Спілки художників України, лауреат премії Павла Тичини, поет і мистецтвознавець. Це видання - дарунок рідному університету, області, Україні. За переконанням автора, у ньому зібрані надбання художників-аматорів, які творять серцем, а пензель передає це на полотні. Книга є науково-методичним посібником, який містить репродукції творів народного малярства північної частини Дніпропетровщини - Надпоріжжя XVIII-ХX ст. Видання розраховане на широке коло любителів образотворчого мистецтва, краєзнавців, фольклористів, студентів та учнів художніх навчальних закладів.

В гостях у студентів побувала і керівник видавництва «Дніпрокнига» Галина Губанова, де унікальне зібрання Віталія Старченка побачило світ.

Після презентації книги зі своїми творами виступили студенти факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ Юлія Купіч, Катерина Шелкова, Віка Петрик, Ганна Євтушенко та студент факультету психології ДНУ Павло Булава.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram