На 14 факультетах і в 4 коледжах ДНУ навчається близько 15 тисяч студентів ...
Версія для друку

Факультет медичних технологій діагностики та реабілітації

Адреса: м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 35, корпус 4, ауд. 205
Телефон деканату: +38 (056) 372-58-80
Е-mail деканату: dekanat_tmdr@ukr.net

Керівний склад факультету

В.о. декана факультету – Воронкова Ольга Сергіївна, докторка біологічних наук, професорка.
Заступник декана з навчальної роботи – Снісар Олена Сергіївна, кандидатка медичних наук, доцентка.
Заступник декана з виховної роботи – Борисова Юлія Володимирівна, кандидатка соціологічних наук, доцентка.
Заступник декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва – Лацинська Світлана Анатоліївна, кандидатка медичних наук, доцентка.
 
Структурні підрозділи факультету

Дізнайся про факультет із перших вуст!

Абітурієнтам: про ДНУ - вустами студентів. Абітурієнте! Мрієш вступити до Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, але досі вагаєшся із вибором дисципліни?
На всі важливі для тебе запитання відповідає аспірант факультету медичних технологій діагностики та реабілітації Максим Луста, який розповідає про освітню програму 224 Технології медичної діагностики та лікування. Максим радить: якщо хочеш стати лікарем-лаборантом чи епідеміологом, імунологом, бактеріологом, тобі точно варто навчатися в ДНУ. Багато спеціальних дисциплін, таких як «Мікробіологія», «Вірусологія», «Оцінка лабораторних методів», «Клінічна патогістологія», розкривають усі методи лабораторної діагностики і дозволяють правильно інтерпретувати результати лабораторних досліджень. Максим розповідає про студентоцентричний принцип на факультеті та всебічну підтримку здобувачів освіти, можливість обирати індивідуальну траєкторію навчання, цінну практику в різних закладах охорони здоров’я та студентське самоврядування, завдяки якому можна розкривати всі свої таланти. Для того, щоб досягти успіху в професії, він радить вступникам постійно розвивати клінічне мислення.

Випускниця факультету медичних технологій діагностики та реабілітації Анастасія Рижкова розповідає про освітню програму 231 Соціальна робота. Від Анастасії дізнаєшся про престижність фаху соціального працівника у Європі та його багатогранність. Соціальним менеджерам потрібні знання із соціального забезпечення, кадрового менеджменту, соціальної педагогіки, психології, ораторського мистецтва. Проте запорука успіху в професії – вміння розуміти інших, переконана Анастасія. Дівчина розповість про доброзичливу атмосферу на факультеті, що, долучаючись до роботи в студентській раді факультету, можна розвивати важливі сьогодні навички soft skills, а також про поєднання навчання і роботи в приватній дитячій школі з розвитку дітей.

Факультет медичних технологій діагностики та реабілітації – це місце, де Ви можете стати медсестрами з вищою освітою, лікарями-лаборантами, спеціалістами з реабілітації та громадського здоров’я, професіоналами у сфері соціальної роботи.

Факультет здійснює підготовку за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за освітніми програмами:
– 223 Медсестринство
ОП Медсестринство
– 224 Технології медичної діагностики та лікування
ОП Технології медичної діагностики та лікування
– 227 Фізична терапія, ерготерапія
ОП Фізична терапія, ерготерапія
– 229 Громадське здоров’я
– 231 Соціальна робота
ОП Соціальна робота

Факультет здійснює підготовку за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за освітніми програмами:
– 223 Медсестринство
– 224 Технології медичної діагностики та лікування
ОП Технології медичної діагностики та лікування
– 231 Соціальна робота
ОП Соціальна робота



Кожна з цих спеціальностей є поєднанням сучасності, актуальності та перспективи.

«223. Медсестринство» – це спеціальність, що готує медсестер із вищою освітою. Підготовка за цим напрямом проводиться за європейськими стандартами. Медсестру з вищою освітою вважають комунікатором між пацієнтом, його родичами та лікарем. Це престижна спеціальність, яка відкриває можливість оволодіти майстерністю здійснення сестринського догляду та управління ним, заходів профілактики, лікування та реабілітації пацієнтів. Саме медсестра з вищою освітою є носієм надії на відновлення та збереження здоров’я пацієнта!

Термін навчання:
Бакалавр – 3 роки 10 місяців (на основі атестату про повну середню освіту)
За скороченим терміном навчання:
Бакалавр – 10 міс., дистанційна форма навчання (на основі диплома ОКР молодшого спеціаліста за спеціальностями галузі 22 Охорона здоров’я)

По закінченню навчання випускники-бакалаври отримують кваліфікацію «сестра медична з вищою освітою».
Магістр – 1 рік 10 місяців, дистанційна форма навчання.

«224. Технології медичної діагностики та лікування» – програма дає можливість оволодіти найсучаснішими методами лабораторної діагностики, опанувати молекулярну будову людини, ключові питання біохімії, імунології, генетики, бактеріології, вірусології та паразитології.

Термін навчання:
Бакалавр – 3 роки 10 місяців (на основі атестата про повну середню освіту);
Магістр – 1 рік 6 місяців (на основі диплома бакалавра-лаборанта (медицина).

По закінченню навчання випускники-бакалаври отримують кваліфікацію «бакалавр-лаборант (медицина)»; випускники-магістри отримують кваліфікацію «лікар-лаборант».



«227. Терапіята реабілітація» – це спеціальність, яка готує висококваліфікованих фахівців із фізичної терапії та ерготерапії за європейським зразком. Обравши цей напрям, студент оволодіє засобами фізичної реабілітації, методами лікувальної фізичної культури, лікувальним масажем, фізіотерапією, механотерапією та іншими засобами відновлення та покращення здоров’я пацієнта. Фахівець із фізичної терапії є гарантом покращення якості лікування, прискорення процесу відновлення функцій органів та систем, повернення працездатності та покращення здоров’я пацієнта.

Термін навчання:
Бакалавр – 3 роки 10 місяців (на основі атестату про повну середню освіту).
По закінченню навчання випускники-бакалаври отримують кваліфікацію «фахівець із фізичної реабілітації».



«231. Соціальна робота» – спеціальність, яка завжди була й залишиться актуальною, адже кожен із нас – частина суспільства! Ця професія служить на благо суспільству. Вона дарує кожній людині надію, відстоює її права!

Термін навчання:
Бакалавр – 3 роки 10 місяців (на основі атестату про повну середню освіту);
Магістр – 1 рік 5 місяців (на основі диплома бакалавра/спеціаліста або магістра з будь-якої спеціальності).
За скороченим терміном навчання:
Бакалавр – 2 роки 10 місяців (на основі диплома молодшого спеціаліста).

По закінченню навчання випускники-бакалаври отримують кваліфікацію «бакалавр із соціальної роботи»; випускники-магістри отримують кваліфікацію «магістр із соціальної роботи».

Якщо Ви хочете поринути у світ клінічної діагностики, стати справжнім соціальним працівником або ж прагнете бути медсестрою з вищою освітою чи фахівцем з фізичної терапії та ерготерапії, ми чекаємо Вас на нашому факультеті.
Це Вас шанс стати професіоналом європейського зразка!


Студентське життя

Студенти факультету завжди у вирії його наукового і культурного життя, спортивних подій і волонтерських заходів. Без них не відбувається жодного Дня відкритих дверей або технофесту, Тижня здоров’я або Фестивалю вакансій.


Тиждень здоров'я: виставка плакатів на тему протидії палінню

Багато заходів ініціюються самою молоддю. За відносно нетривалий період існування факультету проведено вражаючу їх кількість. Серед них – семінари-тренінги з формування професійних мотивацій й волонтерських навичок («Професія майбутнього», «Емоційна батарейка», «Ефективні комунікації» та інші), дозвілля й культурно-масові заходи, лекторії з профілактики захворювань й інтелектуальні змагання.


Благодійний ярмарок на новорічні свята


Ґеловін на ФМТДР
Факультет може пишатися своїми традиціями проведення благодійних ярмарків. Вони стали регулярними і присвячуються різним урочистим подіям: річницям ФМТДР, святам Захисника України, Геловіну, Різдва, Дню Святого Валентина, Масляної, Дня сміху, Великодня. Під час святкових заходів студентами облаштовується фотозона, проводяться конкурси, квести.

Молодь активно залучена до волонтерського руху з надання підтримки і допомоги переселенцям із Криму та Донбасу, мешканцям постраждалих від війни регіонів, вихованцям дитячих будинків, дітям з особливими потребами.

Культурно-мистецький актив факультету – неодноразові переможці престижного обласного фестивалю самодіяльної творчості «Студентська весна», постійні учасники конкурсів «Кубок ректора», «Міс та Містер ДНУ».

Збірні команди факультету завжди долучаються до загальноуніверситетських, міських та регіональних спортивних заходів.


День першокурсника

Органом студентського самоврядування факультету є студентська рада. Спільно з керівництвом факультету студентський актив сприяє розв’язанню завдань, пов’язаних з навчанням, дозвіллям, науковим і спортивним життям молоді. Регулярно відбуваються зустрічі керівництва факультету і кафедр з найактивнішими представниками студентської молоді, відзначення кращих з них, які досягли значних успіхів у академічній і науковій діяльності, творчості, спорті, волонтерстві.


Віктор Золотаренко – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських робіт зі спеціальності «Соціальна робота»

Наші студенти – лідери в навчанні і студентській науці. Серед них – переможці всеукраїнських конкурсів наукових робіт, студентських олімпіад, стипендіальних програм.

Попереду – нові горизонти, а значить – нові досягнення, адже немає нічого, що не під силу енергійній і талановитій молоді, яка обрала своїм фахом допомогу людям.