Версія для друку

Студенти ДНУ вшанували пам'ять Олеся Гончара

3 квітня щорічно Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара традиційно відзначає День народження свого славетного випускника, письменника й публіциста, критика, громадського та державного діяча, академіка, секретаря правління Спілки письменників, голови Українського державного комітету захисту миру, члена Всесвітньої Ради Миру Олеся Гончара.


У цей святковий день студенти та викладачі університету покладають квіти до погруддя Олеся Гончара. Цього року пам’ять великого митця вшанували студенти й викладачі факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства. Звучали патріотичні вірші «Україні», «Дума про батьківщину», уривки з його щоденників та прозових творів у виконанні Дарії Безвенюк, Олесі Савченко, Вікторії Музики, Дарії Федоренко. Професорка кафедри української літератури, докторка філологічних наук Нінель Іванівна Заверталюк цікаво розповіла про навчання Олеся Гончара в Дніпрі, про цікаву роботу письменника над романом «Папороносці», а також про критичні зауваження щодо творчості митця з боку влади. Найактуальнішою темою розмови для присутніх виявилася рецепція війни поколінням Олеся Гончара, оскільки на сьогодні, на жаль, ця тема залишається вкрай актуальною й для нашої молоді.

Олесь Гончар був і залишається письменником, який незмінно стоїть в авангарді української літератури, суспільної думки нашої доби. Йому притаманна найвища відповідальність перед епохою, народом, своїм словом, а ми відповідальні за те, щоб це слово звучало й жило в наших серцях!

Катерина Корнілова,
доцентка кафедри української літератури


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube