Версія для друку

Інтерактивне онлайн-заняття для майбутніх медиків

На факультеті медичних технологій діагностики та реабілітації ДНУ відбувся просвітницький і профорієнтаційний онлайн-захід «Змія-цілителька». Участь в інтерактивному занятті у форматі ZOOM-трансляції взяли учні Дніпропетровського обласного медичного ліцею-інтернату «Дніпро» та студенти-першокурсники факультету.

«Змія-цілителька» – це перша частина із циклу пізнавальних занять про специфічні види української флори і фауни, підготованих студентами-медиками ДНУ для своїх майбутніх колег. «Зміїну» тему для першої зустрічі обрали невипадково, адже з давніх-давен образ змії був міцно пов'язаний з лікуванням. Згадаймо, у грецькій міфології є легенда про цілителя всіх недуг Асклепія (у римлян – Ескулап), який за підказкою змії оживив юнака. Відтоді вважається, що сам Асклепій невмируще живе у землі в образі змії, наділеної розумом. А її зображення донині залишається символом медицини.

У вступній лекції слухачі пригадали основну інформацію про цих загадкових плазунів та загальні правила поводження з ними. А от з повним видовим різноманіттям змій нашого регіону школярів та студентів ознайомив запрошений гість – директор зоологічного музею Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Іван Буртний. Іван Анатолійович надав практичні поради, як відрізнити отруйні види від неотруйних, наочно продемонструваши це на деяких таксидермічних експонатах з музею. До речі, безпечно переглянути усю багату колекцією зоологічного музею ДНУ завжди можна на сервісі Google Maps, де представлені панорамні 3D-зображення музейних експозицій.

Механізм дії зміїної отрути на людський організм аудиторії представила студентка ІІІ курсу Катерина Ященко, після чого відбувся спеціальний практичний тренінг з надання першої долікарської допомоги уявним постраждалим. У ньому взяли участь три команди першокурсників, присутніх у залі. Експерти – професорка кафедри загальної медицини з курсом фізичної терапії ДНУ Ольга Воронкова та старшокурсниця Яна Михайлюк – фахово оцінювали швидкість та якість їхньої роботи. І хоч у певних команд спостерігалось деяке порушення алгоритму невідкладних допоміжних дій, усі вони, зрештою, отримали приємні заохочувальні сертифікати, попередньо прослухавши від старших колег повну інструкцію з надання ефективної допомоги.

Однак попри потенційну небезпеку змії усе ж можуть бути корисними для людей. Так, про відомі здавна цілющі властивості зміїної отрути та різновиди дієвих лікарських засобів, створених на основі стародавніх рецептів, присутні дізналися із доповіді третьокурсниці Поліни Тютюнник. А у відеоролику про новітню масажну техніку із живими зміями переглянули приклад оздоровлювальної дії на людину зміїної психотерапії.

Окрім того, на учасників тематичної зустрічі також чекала захоплива «зміїна» вікторина з розіграшем приємних подарунків. Відповідати належало одночасно як учням, присутнім онлайн, так і студентам-першокурсникам у залі. Переможених у цій інтелектуальній дуелі не було: ліцеїсти у винагороду за свої знання отримали брендовані футболки з логотипом факультету медичних технологій діагностики та реабілітації ДНУ, а найактивніші студенти у залі – сертифікати на відвідування закладів харчування.

Враженнями від участі у незвичному заході з нами поділилися другокурсниці спеціальності «Медсестринство» Анастасія Гайдар та Марія Фартушна, які представляли доповідь про лікувальний ефект психотерапії зміями. «Свій виступ ми готували не самі, а спільно з нашою чудовою науковою керівницею доценткою Єлизаветою Фаузі, – говорять дівчата. – Ми прагнули донести слухачам важливу інформацію, що змії, насправді, несуть для нас не лише згубний, часом вбивчий, а й помітний лікувальний вплив. Тож їх не так уже треба й боятися!» – підсумували студентки.

Зазначимо, що після проведення усіх запланованих тематичних занять фахівці факультету медичних технологій діагностики та реабілітації Дніпровського національного університету презентують для юних медиків профорієнтаційний відеофільм.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube