Версія для друку

Іноземні бакалаври ДНУ: 8 факультетів, 8 спеціальностей, 8 країн

17 іноземних студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара урочисто отримали дипломи бакалаврів. Після чотирьох років навчання четверо з них поїдуть на батьківщину працевлаштовуватися, решта залишаться в магістратурі університету.

Особливістю цього випуску є те, що вперше в ДНУ дипломи бакалавра отримали іноземні студенти, для яких навчання протягом усіх років було організоване англійською мовою. Ці троє студентів із Зімбабве опанували фах «Авіаційна та ракетно-космічна техніка».

На традиційну церемонію вручення дипломів завітали проректор з науково-педагогічної роботи в сфері міжнародного співробітництва ДНУ, професор Михайло Д'яченко, начальник відділу підготовки фахівців для зарубіжних країн і академічних обмінів Кристина Геті, фахівці відділу підготовки фахівців для зарубіжних країн і академічних обмінів. Кристина Геті звернулася до своїх вихованців: «Сьогодні дуже важливий для всіх нас день: і для нас – ваших помічників, учителів, наставників, і для вас, оскільки ви робили все, щоб виправдати наші сподівання. Хай цей рік буде для вас найзначнішим. Ми вручаємо вам дипломи, які є результатом вашої кропіткої праці протягом чотирьох років. Університет завжди готовий буде вас і ваших друзів зустріти знову, а згодом – і ваших дітей. Також сьогодні хочемо висловити слова підтримки у ваше майбутнє: ніколи не забувайте про те, що ви люди, здатні робити добро і простягати руку допомоги іншому».

Михайло Д'яченко відзначив: «Вітаю вас сьогодні вже як колег, адже відтепер ви фахівці, які можуть обіймати найрізноманітніші посади. Протягом цих років ви перемагали себе і науку – й сьогодні ваші обличчя випромінюють святковий настрій. Запрошуємо усіх вас до подальшого навчання у магістратурі ДНУ. Бажаємо вам успіхів та здійснення заповітних мрій».

Зі слів іноземних бакалаврів, навчання в ДНУ для них було наповнене позитивними враженнями: тут вони не лише збагатилися цінними знаннями, а й знайшли справжніх друзів.

Кукава Торніке з Грузії навчався на факультеті медичних технологій діагностики та реабілітації за спеціальністю «Технології медичної діагностики та лікування». Юнак зазначив, що завжди хотів навчатися за кордоном, щоб побачити лікування на практиці, оскільки в його країні не дозволяють студентам-медикам бути присутніми на операціях, відвідувати морги тощо. «Мені сподобалися викладачі ДНУ не тільки гарним ставленням до нас, а й тим, що вони мають досвід роботи і дуже освічені, навчили нас тому, чого не знайдеш в Інтернеті. Мені було цікаво тут навчатися». Кукава планує вступати до магістратури ДНУ, а згодом – працювати лікарем-гістологом на батьківщині.

Дженнет Каландарова з Туркменістану опанувала фах англійського філолога на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства. «У ДНУ навчався мій брат, він і порадив мені приїхати до України за освітою, – розповіла дівчина. – Дізналася під час навчання багато цікавого. Мені сподобалося ваше спокійне, чисте місто, навчалася тут із задоволенням».

Ню Янь із Китаю вивчала українську та російську мови на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства. Зізналася, що такий фах для неї обрали батьки. Планує бути перекладачем або вчителем української чи російської мов на батьківщині.

Каррера Кріольо Джефферсон Сталін з Еквадору знав, що в Україні навчається багато еквадорців, тож і сам вирішив спробувати. «Вивчав у ДНУ біотехнології та біоінженерію. Тепер набиратимуся досвіду, щоб згодом відкрити власний бізнес у цій сфері, – поділився планами на майбутнє Джефферсон. – У Дніпрі, на мою думку, багато природи. А українці – дуже організовані люди».

Наставники відзначили, що всі ці чотири роки нічим не були затьмарені й з такими відповідальними іноземними студентами приємно було працювати. А також запевнили, що університет і надалі всебічно сприятиме професійному зростанню своїх вихованців.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube