Версія для друку

ДНУ проводить безкоштовне тестування співробітників на антитіла до COVID-19

За дорученням ректора, член-кореспондента НАН України, професора Миколи Полякова в рамках проведення Днів здоров’я для співробітників та студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара факультет медичних технологій діагностики та реабілітації (декан – професор Марина Щербиніна), кафедра загальної медицини з курсом фізичної терапії (завідувач – професор Тетяна Шевченко) спільно з профспілковим комітетом (голова профспілкової організації ДНУ – Євген Сніда) організували безкоштовне тестування на визначення імунітету та імунної відповіді організму до тяжкого гострого респіраторного дистрес-синдрому – коронавірусна хвороба COVID-19. 25 червня 2020 року було проведене перше тестування за особистим бажанням для 34 працівників ДНУ, за попередньо складеними списками.

Із метою імуноаналізу використовується тест-система Elecsys®Anti-SARS-CoV-2, що виявляє антитіла (включаючи IgG) до COVID-19 у сироватці крові людини. За допомогою зразка крові тест може сповістити про те, що людина вже мала контакт з вірусом та змогла виробити імунітет до нього. Відомо, що при виявленні набутого імунітету до інфекції, у тому числі і до COVID-19, ймовірність того, що в майбутньому людина буде захищена від повторного зараження тим же вірусом, є вищою.

Пам'ять імунної системи схожа на нашу власну пам'ять: деякі інфекції вона запам'ятовує надовго, а про інші може забути. Новий коронавірус SARS-CoV-2 з'явився відносно недавно, тому поки що невідомо, як довго він зберігається у пам'яті нашої імунної системи. Проте від імунітету залежить важкість перебігу цього захворювання. Якщо у людей є хоча б частковий імунний захист, повторна хвороба буде не настільки небезпечною.

Отже, це Ваш власний вибір і питання Вашого здоров'я!

До профспілкової організації ДНУ вже надійшли списки інших працівників, охочих пройти тестування на антитіла до COVID-19. За додатковою інформацією звертайтеся безпосередньо до профкому чи листом на електронну пошту: snida2017@ukr.net

Про час та місце проведення забору біоматеріалу (крові) для проведення наступних тестувань повідомлятиметься додатково.

Пам'ятайте: забір крові на будь-яке лабораторне дослідження, в тому числі, і на визначення імуноглобулинів (IgG, IgM) до COVID-19, проводиться виключно натщесерце!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube