Версія для друку

Інвестиції в освіту: на ФПМ з’являться 2 нові комп’ютерні класи

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара отримав у подарунок 25 сучасних комп’ютерів. Саме таку кількість новітньої техніки від меценатів – UKRSIBBANK BNP Paribas Group за координації Асоціації IT Dnipro Community – нещодавно отримав факультет прикладної математики. Цього вистачить, аби обладнати для майбутніх програмістів два додаткові комп’ютерні класи.

Висловлюючи подяку спонсорам, декан факультету прикладної математики ДНУ, член-кореспондент НАНУ Олена Кісельова підкреслила важливість такої допомоги. «Сьогодні у нас особлива подія – ми вкотре отримуємо спонсорські подарунки, які дозволяють нам ефективно працювати та випускати студентів на високому рівні вимог сучасності», – зазначила Олена Михайлівна.

Успішне ведення ІТ-бізнесу суттєво залежить від розвитку профільної освіти та якості підготовлених кадрів – це добре розуміють і представники української ІТ-індустрії. А тому задля повноцінного опанування професії новими поколіннями спеціалістів охоче відповідають на потребу оновлення матеріальної бази навчальних закладів, де їх готують. Так, у 2016 році між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Асоціацією IT Dnipro Community було підписано Угоду про співробітництво та організацію взаємовідносин. Зазначимо, що об’єднана група працедавців IT Dnipro Community, куди входять 38 провідні IT-компанії, банки й освітні центри, за цей час перетворилася на потужний економічний кластер, стала справжнім містком між освітою та бізнесом у Дніпровському регіоні. За чотири роки з моменту підписання меморандуму про співпрацю компанії-учасниці регулярно надавали матеріальну допомогу нашому університету. Зокрема, за сприяння ІТ-компаній Wix, Epam, Aprioritта інших в ДНУ були відремонтовані та облаштовані кілька аудиторій з комп’ютерним обладнанням, надані мультимедійні проектори тощо.

Цього разу новий досвід співпраці із нашим навчальним закладом випробовує для себе UKRSIBBANK BNP Paribas Group, який також є одним із учасників ІТ-спільноти міста. «Дніпровський національний університет і факультет прикладної математики зокрема є освітнім флагманом нашого регіону. Тому ми з радістю підтримали ініціативу IТ Dnipro Community й виділили для студентів ДНУ 25 сучасних комп’ютерів (системних блоків та моніторів). Сподіваємося, що це допоможе Вам більш якісно організовувати й проводити навчальний процес і залишатися лідерами свого напрямку. Тож щиро бажаємо Вам чуйних і зацікавлених студентів, що люблять розвиватися та прагнуть стати крутими, висококваліфікованими спеціалістами у Дніпрі», – сказала під час передачі техніки начальниця Дніпровського регіонального управління UKRSIBBANK Юлія Вальтер. До слова, подібні ініціативи банк підтримує по всій Україні (Харків, Дніпро, Київ), бо зацікавлений, аби молоде покоління українців було освіченим і навчалося в максимально сучасних умовах.

У тому що укомплектованість новітньою технікою дозволить покращити рівень підготовки майбутніх програмістів переконані й в університеті. «Наразі на факультеті прикладної математики ДНУ функціонують шість комп’ютерних класів, тоді як необхідні вісім, адже тут навчаються близько 900 студентів. Відтепер ці два класи, які ми зможемо відкрити, повністю задовольнять потреби, що в нас є, – розповів заступник декана з навчальної роботи Олександр Кузенков. – Власне, сьогодні ми отримали 25 потужних комп’ютерів, які повністю відповідають вимогам Міністерства освіти і науки України. На них уже встановлене сучасне програмне забезпечення, зокрема, операційні системи WINDOWS 10, рекомендовані, в тому числі, й для забезпечення дистанційної освіти. Комп’ютери з такими параметрами надалі використовуватимуться при підготовці студентів усіх спеціальностей факультету, а саме для виконання лабораторних завдань», – пояснив Олександр Олександрович. І це зрозуміло, поза як для вдалого опанування студентами комп’ютерного програмування необхідно не просто вивчати теорію, а й відпрацьовувати практичні навички. «Щоб стати фахівцем у ІТ-галузі, потрібно вивчати мови, технології, фреймворки для розробки програмного забезпечення, а це можливо лише на новітніх комп’ютерах. Відтак, завдяки подарованій техніці ми зможемо облаштувати нашим студентам необхідний освітній простір, щоб вони якнайшвидше адаптувалися на робочому місці», – підкреслив Олександр Кузенков.

А за словами виконавчого директора Асоціації IT Dnipro Community Євгена Гостіщева, термін адаптації молодих спеціалістів у компаніях нині, дійсно, значно скоротився. «Якщо раніше адаптація студентів до роботи в ІТ-компаніях тривала до шести місяців, то за останні три-чотири роки ми бачимо, як вона скорочується буквально до кількох тижнів. Загалом, уся ІТ-сфера в Україні сьогодні динамічно розвивається: стрімко зростає як кількість ІТ-компаній, так і їхніх працівників. Лише у нас, у Дніпрі, наразі налічується близько 370 IT-фірм. Усі вони відрізняються, бо працюють з різними технологіями, мовами програмування тощо. У них задіяні вже понад 16 тисяч спеціалістів, у тому числі й студенти. Тоді як профільних навчальних закладів у нашому регіоні лише сім. І саме Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара випускає найбільш професійних, висококваліфікованих молодих фахівців, які найбільше підготовані до динамічних змін сучасного ринку. Звісно, у цьому їм допомагають отримані фундаментальні знання. Тож ми, як майбутні працедавці, безпосередньо зацікавлені у подальшому зростанні якості підготовки студентів-програмістів та сталій співпраці з університетом», – прокоментував виконавчий директор IT Dnipro Community Євген Гостіщев.

Це підтверджує і досвід проведення Днів кар’єри, на яких неабияка увага фахівців із комп’ютерних технологій традиційно прикута до студентів ДНУ. «Кожна із успішних ІТ-фірм прагне взяти на роботу саме наших випускників. А все тому що в межах Дніпровського регіону вони найкраще підготовані із програмування», – зазначає декан факультету прикладної математики ДНУ Олена Кісельова.

Підготовка таких конкурентоспроможних, орієнтованих на сучасний ринок праці фахівців поступово стає спільним завданням університету й роботодавців. Відтепер, відповідно до вимог нового Закону України «Про освіту», працедавці в якості стейкхолдерів (зацікавленої сторони) не лише пропонують перші робочі місця випускникам, а й стають безпосередніми учасниками освітнього процесу. Інтегровані в освітню сферу, вони отримують право висувати відповідні вимоги до змісту освіти та контролювати її якість. Так, у рамках укладеної Угоди про співпрацю між ДНУ та IT Dnipro Community представники IT-галузі беруть участь у розробці профільних освітньо-професійних програм підготовки; проводять вузько спеціалізовані лекції й надають прикладні кейси та практичні рекомендації щодо практики розробки програмного забезпечення, розробляють завдання для лабораторних і практичних занять, дипломних проектів, спрямованих на вирішення нагальних потреб галузі; організовують проведення навчальних, виробничих та переддипломних практик для студентів тощо.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube