Версія для друку

В університеті відбулися Шевченківські читання

11 березня в науковій бібліотеці університету відбувся культурологічний захід «Шевченківські читання – Відкритий мікрофон», організований Центром гуманітарних проблем освіти та виховання молоді до 206-річчя Великого Кобзаря.

Читання проходили біля скульптури Тараса Шевченка, яка була подарована університету у 2017 році відомим дніпровським скульптором, народним художником України Володимиром Небоженком. Колектив бібліотеки підготував книжкову виставку «А слава – заповідь моя», де були представлені видання «Кобзаря» різних років та тематичні книги українських й іноземних авторів. У заході взяли участь викладачі, студенти та співробітники ДНУ, представники Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв, інші гості. Вела поетичне дійство методист Центру гуманітарних проблем освіти та виховання молоді Вікторія Карпович.

До присутніх з вітальним словом звернувся директор Центру, професор Валентин Іваненко. Він підкреслив визначну роль Кобзаря в історії і сьогоденні України: «Великий син українського народу – Тарас Шевченко залишив нам невмирущу духовну і творчу спадщину. Зокрема, – понад 250 віршів і поем та 1200 живописних робіт. Нове прочитання його творів засвідчує те, наскільки глибоко мислила ця людина. Адже поезія Шевченка викристалізовує думки, суголосні подіям і тенденціям нашого часу. Філософсько наснажене слово Кобзаря має силу запалювати душі і пробуджувати людські серця».

Розпочав читання доцент кафедри коп’ютерних технологій факультету прикладної математики Георгій Скороход пророчим Шевченковим віршем «І мертвим, і живим…». Уривки із сатиричної поеми «Сон» прочитали студентки факультету психології та спеціальної освіти Таїсія Зимовцева і Вікторія Штагер та майбутній філолог Вікторія Зайцева. Поезію «Минають дні, минають ночі…» зі збірки «Три літа» читала другокурсниця факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Вероніка Лелека, яка, до того ж, майстерно зіграла на бандурі «Мелодію» Мирослава Скорика. До мікрофону з віршами Кобзаря вийшли ще дві представниці ФУІФМ – Анастасія Зінченко («І золотої, і дорогої…») та Дар’я Фісун («Муза»).

Талановита університетська молодь з великим ентузіазмом сприйняла можливість прочитати Кобзареві рядки біля «відкритого мікрофону». Тому всі виступи були сповнені щирих емоцій та справжнього артистизму.

Гості університету – педагоги і студенти Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв презентували музичні твори. Пісню «Навіщо мені чорні брови» на слова Тараса Шевченка виконала студентка Анастасія Почтовик. Прозвучали українські народні пісні у виконанні студенток Аліни Кривої («Туман сивий по долині»), Кристини Їжакевич («Ой не лети, лебідонько»), Вікторії Бондаренко («Гора, гора, гей!»). Музичний супровід забезпечував концертмейстер Олександр Павлов, а програму підготували викладачі Тетяна Магда, Людмила Подорожня та Світлана Пушкарюк.

На завершення читань усі присутні заспівали уривок з одного із найвідоміших творів Тараса Шевченка – «Думи мої, думи», музику до якого написав видатний український композитор Микола Лисенко.

Культурологічний захід «Шевченківські читання – Відкритий мікрофон», під час якого в ДНУ ще раз прозвучали твори Кобзаря, став одним із багатьох проявів вдячності університетської спільноти генію України за його життєвий подвиг і безсмертне Слово.

Сергій Ляпін,
старший лаборант Центру гуманітарних
проблем освіти та виховання молоді


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube