Версія для друку

«40 років від щирого серця»

40-річний ювілей відзначив один із колективів Палацу студентів ДНУ – народний ансамбль фольклорного танцю «Веселка». Сьогодні «Веселка» – один з кращих у своєму жанрі колективів нашого міста й області, який користується популярністю серед різних поколінь.

Привітання від гостей, квіти і повна зала глядачів, овації після кожного номера – ось далеко не повний перелік «солодощів», які в цей день отримали учасники ансамблю. «Я працюю з «Веселкою» і особисто з незмінним керівником колективу Сергієм Івановичем Жиром дуже багато років, – розповіла директорка Палацу студентів Оксана Рудковська. – Висока відповідальність, бажання виконати все на «відмінно», виховати патріотизм у молодого покоління – ось ті риси, які притаманні керівнику цього уславленого колективу».

На ювілейну зустріч прийшли «веселківці» різних поколінь. Як відзначає Максим Кудря – випускник ансамблю, нині співробітник обласної ради: «Ми завжди пам’ятаємо всі настанови Сергія Івановича й розуміємо, наскільки мудрість нашого керівника допомагає нам і в повсякденному житті. Витримка, уміння відповідати не тільки за себе, організовувати себе і своє оточення та час – ось далеко не всі риси, які в нас виховав Сергій Іванович Жир».

Випускник фізико-технічного факультету ДНУ Сергій Жир з 1979 року є незмінним керівником, постановником танців, хореографом-балетмейстером ансамблю. У 1993 році «Веселці» було присвоєне звання «Народний аматорський колектив профспілок України». Народний ансамбль танцю «Веселка» ставав дипломантом фестивалів художньої творчості, неодноразовим лауреатом міського та обласного фестивалів художньої самодіяльності «Студентська весна», а також є учасником багатьох фольклорних конкурсів і оглядів в Україні, Молдові, Грузії, Білорусі та інших країнах. Колектив є володарем Гран-прі Міжнародного конкурсу народного мистецтва «Шацькі озера» (м. Шацьк, 2017), постійним учасником фестивалів «Бойківська ватра» (Івано-Франківська область), «Танцююча осінь» (м. Кривий Ріг) та багатьох інших фестивалів та конкурсів.

У репертуарі колективу велика кількість номерів: народні, сюжетні танці та хореографічні композиції не тільки українські, а й інших народів світу. Традиційним для народного ансамблю «Веселка» є переважно студентський склад. Сьогодні в колективі займаються понад 50 студентів з різних ЗВО, але більшість із них – студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та курсанти Університету митної справи та фінансів.

«Від щирого серця» – так називалась ювілейна програма колективу «Веселка», тож нехай ще багато років в університетській родині буде тепло від гарячих сердець учасників народного колективу фольклорного танцю «Веселка».

Ольга Живетьєва, методист Палацу студентів


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube