Версія для друку

Семінар-тренінг для вчителів на базі факультету прикладної математики

7 та 8 листопада в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбувся семінар-тренінг для учителів інформатики та фізики «Використання інтерактивних технологій на уроках фізики та інформатики з метою формування соціальної компетентності учасників навчально-виховного процесу як визначального фактора життєвого успіху людини».

Учасниками тренінгу стали 46 вчителів інформатики та фізики із двадцяти одної школи міста Павлоград.

Відкривали семінар та вітали гостей університету перший проректор Олег Дробахін, виконуючий обов’язки проректора з науково-педагогічної роботи Дмитро Свинаренко, декан факультету прикладної математики Олена Кісельова.

\

Звертаючись до вчителів, професор Олег Дробахін підкреслив величезну роль, яку відіграє вчитель у формуванні світогляду своїх учнів. Він окреслив дві негативні тенденції, що наразі спостерігаються в Україні. «По-перше, це зменшення популярності технічних та фізико-математичних спеціальностей серед потенційних абітурієнтів. Зрозуміло, що відсутність прогресу в галузях машинобудування, ракетобудування, механіки, радіоелектроніки призведе до зниження конкурентоспроможності та обороноспроможності нашої країни. Ще однієї негативною для України тенденцією є відтік абітурієнтів на навчання до країн Євросоюзу. Зазначені тенденції необхідно переломити, і тому є підґрунтя. Якість підготовки спеціалістів, яку забезпечує науково-педагогічний колектив Дніпровського національного університету, не викликає сумнівів. Наші випускники є затребуваними в усіх галузях знань, конкурентоспроможними на підприємствах як в Україні, так і за її межами», – наголосив Олег Олегович.

На думку першого проректора, налагодження взаємозв’язків між ДНУ та вчителями загальноосвітніх шкіл міста Дніпра та області сприятиме розповсюдженню позитивної та актуальної інформації про спеціальності, за якими здійснюється підготовка у ДНУ, залученню учнів шкіл на навчання саме до нашого славетного університету.

Виконуючий обов’язки проректора з науково-педагогічної роботи Дмитро Свинаренко побажав учасникам семінару цікавої та плідної роботи, успіхів у втіленні набутих знань та навичок у своїх професійних колективах.

Декан факультету прикладної математики Олена Кісельова гостинно зустріла вчителів на факультеті та зазначила, що добрі знання школярів, які закладаються саме вчителями, стають основою для набуття подальшої освіти в університеті. Тому зв'язок між викладачами університету та шкільними вчителями має бути постійним, а спілкування під час проведення семінару зробить його взаємовигідним.

Під час семінару вчителі ознайомилися із застосуванням новітніх освітніх технологій у навчально-виховному процесі. Програма складалася з лекційних та практичних занять, де учасники опанували інноваційні методики викладання фізики та інформатики у загальноосвітній школі, сучасні мультимедійні технології навчання та інтерактивні методи викладання профільних дисциплін. Практичні завдання програми семінару вчителі виконали на базі нового комп’ютерного класу.

Для проведення цих занять запрошувалися провідні фахівці Дніпровського національного університету – доцент кафедри теоретичної фізики, кандидат фізико-математичних наук Олег Орлянський, професор кафедри педагогіки та спеціальної освіти, доктор педагогічних наук Лілія Нічуговська, завідувач кафедри комп’ютерних технологій, доктор фізико-математичних наук, професор Наталія Гук.

За результатами участі у семінарі-тренінгу вчителі отримали сертифікати Навчально-методичного центру післядипломної освіти та підвищення кваліфікації ДНУ. Співробітники цього саме підрозділу виконали усю організаційну роботу для проведення заходу.

Усі заняття проводилися в атмосфері дружньої співпраці, взаємодопомоги та обміну досвідом. Завдяки плідній роботі тренерів і готовності учасників пізнавати нове павлоградські педагоги отримали безцінний досвід та надихнулися на подальшу творчу працю з урізноманітнення форм роботи в умовах Нової української школи.

Завідувач кафедри комп’ютерних технологій
Наталія Гук


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube