Версія для друку

«Захисники, ви наша гордість і надія»

У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов урочистий мітинг до Дня захисника України. Студенти і викладачі університету зібралися біля Пам’ятного знаку випускникам університету, загиблим під час бойових дій на сході України.

Директор Центру гуманітарних проблем освіти та виховання молоді ДНУ, професор Валентин Іваненко звернувся до учасників заходу: «Сьогодні ми зібралися в університетській святині на імпровізованому мітингу-реквіємі. День захисника України відзначається 14 жовтня у День Покрови Святої Богородиці, який є одночасно Днем українського козацтва. У цей день Україна вшановує своїх захисників, яскраві й славні, бойові звитяги українського народу. Свято, започатковане 2014 року, було зумовлене зовнішнім викликом, який відчула на початку 2014 року Україна. Безперечно, ті події сколихнули все українське суспільство. Бойові уроки пройшли чимало працівників і випускників університету. Невипадково і глибоко символічно, що ми зібралися саме біля цього Пам’ятного знаку, встановлено на честь 10 загиблих на сході України вихованців університету – молодих талановитих людей, які віддали своє життя за збереження державного суверенітету, територіальної цілісності України».

«Це свято всенародне, оскільки воно виходить із народних традицій. В усі часи професія захисника вважалася почесною, до таких людей ставилися завжди по-особливому, – відзначив голова ради ветеранів університету, професор Ігор Іщенко. – Хочу сказати, що кожен із нас може стати захисником. Це свято нагадує нам, що ми повинні бути готові у будь-який час захистити батьківщину. Ми пишаємося нашими випускниками, які свою професію пов’язали із захистом батьківщини, та вшановуємо загиблих героїв».

Власні поезії, присвячені захисникам, запропонували студентка факультету прикладної математики Анастасія Дудка і студент історичного факультету Олександр Лисаченко.

Значний внесок у допомогу українським військовим і біженцям з охоплених війною міст і сіл Донбасу зробили університетські волонтери. Про це розповіла волонтерка, студентка факультету психології та спеціальної освіти Вікторія Штагер і привітала чоловіків зі святом: «Це свято мужності, благородства, патріотизму. Усі чоловіки є захисниками своєї родини. Тому хочу привітати кожного батька, чоловіка, сина і брата та побажати підтримки близьких, здоров’я, сімейного благополуччя. Ми вам вдячні за те, що ви поруч. Вдячні тим, хто стоїть на обороні нашої рідної держави, хто самовіддано ризикує життям і здоров’ям заради мирного неба. У свою чергу, наш університет і Центр соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ намагаються допомогти воїнам за першої ж можливості. Це і психологічні консультації, і гуманітарна допомога, і волонтерування у військовому шпиталі та лікарні імені Мечникова. Таким чином ми хочемо висловити свою вдячність і пошану. На жаль, є ті, кому ніхто не може допомогти. Це ті, хто віддав за батьківщину найдорожче – власне життя. Ми співчуваємо тим сім’ям, які зазнали такого горя. Але це ніколи не буде забуто. Наша молодь стає патріотичною і сміливою завдяки такому прикладу мужності й самовідданості старших поколінь. Мирного неба усім».

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували загиблих та поклали квіти до Пам’ятного знаку.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube