Версія для друку

День науки: чим дивували факультети?

6 жовтня університет гостинно зібрав містян у ботанічному саду на Дні науки. У прекрасній природній зоні на тлі золотої осені студенти та викладачі з усіх факультетів найбільшого університету міста розповідали про свої спеціальності, демонстрували цікавинки. Журфаківці пропонують бліц-екскурсію локаціями заходу.

Вгадати фізико-технічний факультет неважко – він представляє різноманітні моделі ракет. Вдячними спостерігачами разом з нами стали найменші відвідувачі заходу, особливо хлопці, які дивилися на ракети, як на іграшки. Та, будемо відверті, зацікавилися ними майже всі гості, незалежно від віку і статі.

Рушаємо далі і помічаємо незвичайне зображення на моніторі комп’ютера, а саме – модель симуляції гравітації, яку розробив студент 3-го курсу механіко-математичного факультету Артем Рудаков. Дивує і звичайна комп’ютерна мишка, в яку було встановлено датчик (відеокамеру) для зчитування кодів, завдяки чому можна отримати зображення відсканованої поверхні на екрані. Мехмат запрошує до оновленого парку імені Ю. Гагаріна і радить звернути увагу на QR-коди, розташовані на асфальті між лавками. Відсканувавши їх, користувачі матимуть змогу гуляти парком у супроводі віртуальних звірів. З ожилими анімаційними героями можна грати в міні-ігри та робити фото.

Факультет прикладної математики пропонує незвичайну презентацію-перформанс. Певно, студенти вирішили зруйнувати міф про нудних «математиків-заучок» і вкотре довести, що точні науки – це теж творчість. Разом із «приматівцями» можна було потанцювати, а це саме те, що потрібно не в найспекотнішу осінню погоду.

Зголодніли? Ікра апельсина, кекс із порошку, жодної піщинки цукру – і все це у медичних рукавичках та за допомогою шприца. Хімічний факультет налаштований дивувати і … годувати стравами молекулярної кухні. Студент 4-го курсу Максим Малецький демонструє зацікавленій аудиторії процес створення ікри. Доповнює, що вони можуть «нахімічити» локшину, діабетичні концентрати чаю, шоколадну пасту та інші солодощі.

Скупчення людей біля зони юридичного факультету можна назвати ще фан-зустріччю серіалу «Шерлок». Презентація та можливість ознайомитися з валізою справжнього криміналіста – мрія для всіх любителів детективів і не тільки. «Тут можна залишити відбитки пальців, проаналізувати речові докази (помада, гребінець, шприц). Є і металошукач, і детектори для просвічування грошей», – розповідає про склад валізи голова ради студентів юрфаку Таїса Ярова. «Що забув у валізі одеколон “Тройной”?», – питає журфак. Виявляється, аби привести непритомного до тями, криміналісти використовують не спирт, а саме цю рідину. Відбитки залишили – рушаємо далі майже детективним сюжетом.

У якості продовження тематики студенти біолого-екологічного факультету показали різні шляхи видобування штучної крові, розповіли, як несолодко доводиться сучасним режисерам малобюджетних фільмів, яким треба використовувати багато бутафорської червоної рідини, адже задоволення це не з дешевих, а ефект реалістичності має бути стовідсотковим, як можна побачити на фото.

Якщо пішла мова про фільми, то перейдемо до факультету суспільних наук та міжнародних відносин. Політологи у масці Дарта Вейдера із «Зоряних війн» розповідають про глобальність своєї майбутньої професії. Поруч їхні колеги з кафедри соціології пропонують дізнатися майбутнє за допомогою передбачень. Філософи зупиняють питанням: «Що таке любов?», а замість відповіді пропонують горнятко теплого чаю, такого жаданого у холодну погоду.

А поки студенти ФСЗМК пишуть тексти для місцевої преси та сайтів, координатор Інформаційного центру ЄС у Дніпрі, доцент кафедри міжнародних відносин Марія Міхейченко переконує, що нас чекають і далеко за кордоном, варто лише більш детально ознайомитися з програмами обміну. «Є велика кількість можливостей, будь-який студент за бажанням має змогу безкоштовно провести семестр у європейському університеті», – ділиться досвідом Марія Анатоліївна.

А от кому дійсно варто зі своїми знаннями їхати за кордон одразу в провідні ІТ-компанії, так це студентам факультету фізики, електроніки і комп’ютерних систем. Локація презентаційного столу ФФЕКСу виглядала масштабно завдяки великій кількості запропонованих експонатів. Журфак, як завжди, осторонь не стояв і, не зважаючи на гуманітарний склад розуму, випробував деякі винаходи на собі. Не кожен день можна побачити устаткування для фізіотерапії 1962 року чи заворожено вдивлятися в магію світла через кристали активних діелектриків.

Що це ми все про навчання? Факультет психології та спеціальної освіти, наприклад, запропонував таке комбо: пізнавальне знайомство з невербальними засобами спілкування додати до формату веселої інтерактивної гри, яку зробити у свою чергу рухливою, аби забути про неприємне скупчення хмар на небі й зігрітися. «Формат гри – це один із найкращих психологічних прийомів, який дозволяє розпізнати себе і свої емоції, попрацювати над власними особистісними характеристиками», – пояснюють керівник соціально-психологічної служби ДНУ Вікторія Лазаренко та провідний психолог соціально-психологічної служби Наталя Потапова.

До поєдинку лицарів не дійшло, але побачити на власні очі важкі обладунки змогли всі присутні. Чим вражають історики? Сергій Світленко, доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету захоплено розповідає: «На локації нашого факультету – виставка наукових видань: усна історія нашого університету, монографічні дослідження різних періодів, є ціла низка періодичних видань». Декан щиро запрошує майбутніх абітурієнтів вступати на історичний факультет. ФСЗМК схвалює!

Якщо хтось говорить, що не любить осінь, то скоріш за все, цей хтось ніколи не був в осінньому ботанічному саду. Природа не полінувалася і змішала всі барви, аби прикрасити це місце. Допомогли їй у цьому справжні віртуози своєї справи – студенти факультету української та іноземної філології і мистецтвознавства.

Співробітники та студенти університету підготували кілька просто-таки казкових локацій. Окрім краси, осінь – це здоров’я. І нехай саме в цю пору року активність студентів падає через постійні хвороби, на факультеті медичних технологій, діагностики та реабілітації знають, як цього можна з легкістю уникнути. Секрет простий: більше сезонних фруктів і овочів, доповнених спортом. До того ж, після спілкування з медиками люди з такою шкідливою звичкою, як паління, більше не тягнуться до кишені з цигарками. Там замість нікотину – зелене яблуко! Як так сталося? Треба було брати участь в акції від ФМТДР.

Чим ви розраховуєтесь у магазинах? Досі гривнями? Ми вже давно вирішили перейти на економи – офіційна валюта факультету економіки. Найприємніше те, що для їх заробітку не потрібно ходити на роботу, можна просто брати участь у цікавому квесті: отримувати знання про банкноти та успішних економістів, вчитися на око визначати суму грошей у стопці, вигадувати власні стартапи та пропонувати власні бізнес-ідеї, ще й намет для походу встановлювати. А після важкого «трудового дня» студенти ФСЗМК завітали на ярмарок, де нерозумно витратили одразу всю зарплатню.

Приємно, що головними гостями, яких ми побачили, були саме діти, від дошколяриків до абітурієнтів – всі знайомилися з наукою. Хлопці розглядали скриньку слідчого та ракети, дівчата милувалися картинами та готували молекулярні шедеври, а батькам було цікаво написати бізнес-план. Але прикро, що багато студентів пропустили захід у ботанічному саду. Відповідь передбачувана: «Це ж день науки, там, напевно, буде нудно». Не перевіриш – не дізнаєшся. Таких цікавих профорієнтаційних заходів не проводить жоден університет міста. Окрім масштабної презентаційної роботи кожного факультету, хочеться особливо відзначити дух згуртованості, який панував протягом усього дня. Різні факультети комунікували між собою, студенти з викладачами, абітурієнти зі студентами, незнайомі люди, які стали гостями одного заходу, відчували себе добрими друзями.

Студенти факультету систем і засобів масової комунікації
Олександра Ткач, Ганна Кравчук,
Антон Маринюк, Кирило Ан


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube