Версія для друку

Із новим поповненням – у друге сторіччя ДНУ

31 серпня 2019 року відбулася урочиста подія в житті Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара — церемонія посвяти у студенти. Цьогоріч першокурсниками ДНУ стали 1512 осіб. Усього до університету зараховано більше 3000 юнаків і дівчат, вихідців із різних областей України.

Уже традиційно останній день літа стає знаковою точкою відліку не лише для найбільшого закладу вищої освіти регіону – нашого Гончарівського університету, але й для тисяч молодих українців, які тільки-но розпочинають свій шлях у доросле життя. Цьогоріч посвята в ДНУ стала по-справжньому історично унікальною, адже університет уперше відкрив двері першокурсникам, перегорнувши вже соту сторінку своєї славної історії.

Із щирими вітаннями у цей особливий, пам’ятний день до нового покоління студентів, їхніх батьків та вірних друзів, які гаряче підтримували абітурієнтів протягом усієї вступної кампанії, звернувся ректор університету, член-кореспондент Національної академії наук України, професор Микола Поляков. «Шановні наші першокурсники, сьогодні вам є чим пишатися: віднині ви стали повноправними членами молодіжної громади одного з найпрестижніших закладів вищої освіти України! За своє славне 100-літнє існування Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара успішно підготував і став дороговказом для 150 тисяч випускників, зайнятих у різних сферах життєдіяльності, відомих не лише в Україні, а й далеко за її межами. Тож ми надзвичайно щасливі сьогодні всіх вас прийняти до лав нашої альма-матер – університету з багатою історією, чудовими традиціями і творчими надбаннями. Віднині саме вам, як і всім минулим поколінням його студентів та випускників, буде надано почесне право заповнити нову сторінку славетної історії нашого університету. Віримо, що свою неповторну творчу юність ви обов’язково пов’яжете із доказом нових теорем, вирішенням нагальних суспільних проблем чи художньою творчістю. Та чим би ви не займалися у наших стінах, маємо надію, що неодмінно станете першокласними спеціалістами, яких сьогодні так потребує наша молода і перспективна держава», – наголосив Микола Вікторович.

Із початком нового навчального року студентів також привітали запрошені почесні гості. Зокрема, із особливими вітаннями до «новачків» університету виступили: професорка кафедри перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, «Кращий науковець ДНУ 2019 року» Олена Гурко; доцент кафедри філософії ДНУ, архієпископ Новомосковський Євлогій; випускник кафедри політології факультету суспільних наук і міжнародних відносин, майстер спорту міжнародного класу з плавання, багаторазовий рекордсмен і переможець чемпіонатів Європи та світу Андрій Говоров. Напередодні такого важливого етапу в житті дніпровських першокурсників вони найперше побажали їм духовного й інтелектуального багатства. Гості побажали молоді і надалі залишатися гордістю своїх батьків, щоденно всотувати знання, дбайливо передані кращими викладачами, міцнішати морально, духовно зростати. «Пам’ятайте, що прогресивна освіта – це ключ до свободи та здійснення ваших мрій. Тож хай Дніпровський національний університет перетворить ваше буденне навчання на яскраве свято, де ви вповні відчуєте всі барви студентського життя. Будьте по-справжньому щасливі та успішні!» – щиро зичила Олена Гурко.

Аби з першого дня знайомства з університетом у нашого студентства лишилися тільки добра пам'ять і найсвітліші почуття, співробітники та творчі колективи ДНУ підготували барвисту програму урочистостей. Так, новоспечені студенти стали свідками традиційних університетських церемоній – вручення символічних студентського квитка та залікової книжки. Їх із рук ректора отримали кращі першокурсники – студенти факультету психології та спеціальної освіти Марія Лапіна і Данило Домбровський, а також переможці міських і обласних олімпіад – золота медалістка, студентка факультету економіки Дар’я Боброва та володар 200 балів із ЗНО з фізики, студент механіко-математичного факультету Владислав Політика. Естафету почесних досягнень у вигляді спортивного кубка передав молодій колезі й старшокурсник факультету медичних технологій діагностики та реабілітації, багаторазовий чемпіон Європи з карате Дмитро Пулін. Його прийняла не менш талановита спортсменка – першокурсниця хімічного факультету, яка отримала 200 балів із ЗНО з хімії, чемпіонка Європи з водних лиж Єва Шевцова.

А от кращі в рейтингу студенти І курсу біолого-екологічного, історичного та фізико-технічного факультетів долучилися до традиції дніпровського університету – висадження молодого саджанця на Алеї надії, що на подвір’ї Палацу студентів ДНУ.

Однак, без сумніву, найнезабутнішим моментом святкового вечора для всіх наших першокурсників стало урочисте виголошення клятви студента ДНУ імені Олеся Гончара. Під проводом голови студентської ради Тимура Бута та під акомпанемент стародавнього студентського гімну «Gaudeamus» вони склали обітницю гідних звання студентів університету.

Крім того, упродовж святкувань нове покоління студентів ДНУ взяло участь у танцювальному флешмобі від ради студентів, розважалося під виступи творчих колективів Палацу студентів та відомого в Україні гурту «Вертеп» – музичного колективу випускника історичного факультету ДНУ Тимофія Хом'яка.

Упевнені, що така насичена і колоритна програма надовго закарбується в юних серцях наших першокурсників, які вже з нетерпінням прагнуть поринути у вир непередбачуваних студентських подій і вражень. Як от випускниця П’ятихатської ЗОШ №2, а нині студентка спеціальності «Технології медичної діагностики і лікування» ДНУ Діана Лущукевич. Дівчина у школі активно займалася позакласною роботою, відтак, планує докладати свої організаційні таланти і в нашому університеті. «Дніпровський національний університет мене привабив, насамперед тим, що це престижний і дуже популярний виш, в якому, крім наукового, добре розвинене й студентське життя. Тепер я здобуватиму тут медичний фах, який стає все більш популярним не лише в Україні, а й в Європі. Позаяк дуже мрію працювати не лише з людьми, а й з науковими матеріалами».

Бачить перспективу свого вдалого працевлаштування в майбутньому і першокурсник факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем ДНУ Олександр Іваненко. Випускник Добропільського КЗСО І-ІІ ступенів №2 (Донецька область) навчатиметься у нас за спеціальністю «Мікро- та наносистемна техніка». Активно цікавитися фізикою хлопець почав після 7-го класу. Тоді Олександр не побоявся зайнятися тим, що є занадто складним для більшості його однолітків: самостійно вивчав квантову, ядерну, фізику наноматералів та астрономію. У результаті наполегливий юнак неодноразово ставав переможцем районних і міських олімпіад з фізики. Коли прийшов час вступу до вищої школи, Олександр рішуче відстояв власний вибір перед батьками, які бачили його інженером підземних установок, й безальтернативно вступив на бюджетну форму навчання до дніпровського університету саме за улюбленою фізичною спеціальністю. «Перед тим, як зробити свій остаточний вибір, я, звичайно ж, ретельно вивчив ринок праці у вашому місті. І особисто пересвідчився, що спеціалісти з проектування мікрокомплектуючих для комп’ютерів будуть затребуваними як на відповідних приватних і державних підприємствах, так і в деяких інших близьких галузях. Це і допомогло переконати моїх батьків. У майбутньому, після ІІІ курсу, я планую додатково навчатися на заочному відділенні ДНУ за фахом «Фінанси, банківська справа та страхування».

Успіхів вам, дорогі першокурсники! І хай засяє для вас нова точка відліку – до нових знань і яскравих досягнень!

Довідково: У 2019 році студентське братерство ДНУ поповнили більше 3000 юнаків і дівчат. Із них до бакалаврату на основі повної загальної середньої освіти зараховано 1512 осіб (580 – на місця державного бюджету; 932 – на контрактну форму навчання). Продовжуватимуть навчання в бакалавраті ДНУ на основі ОКР молодшого спеціаліста 522 особи (111 – на місцях державного бюджету; 411 – на контрактній формі навчання).

До магістратури ДНУ усього зараховано 1065 осіб (612 – на місця державного бюджету; 453 – на контрактну форму навчання). Загальна кількість заяв, поданих на навчання до ДНУ імені Олеся Гончара 2019 року, склала понад 15000.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube