Версія для друку

ДНУ відвідала китайська делегація

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара відвідали представники Українсько-китайського центру. Мета візиту – створення міжнародного університету.

До складу китайської делегації увійшли семеро представників різних освітянських установ Китаю, зокрема, Фан Мін – директор Науково-дослідного інституту вищих наук і технологій Шеньчженьського університету Хуажонг, Лі Сяохон – генеральна директорка міжнародної освітньої компанії «Шеньчжень Нанхай», ректор бізнес-інституту «Шеньчжень Нанхай»; Жан Хон – перший секретар освітнього альянсу «Один пояс – один шлях», які безпосередньо взяли участь в обговоренні співпраці. ДНУ під час зустрічі представляли проректор з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва Михайло Д’яченко, проректор з наукової роботи Сергій Оковитий, проректор з науково-педагогічної роботи Дмитро Свинаренко, начальник відділу підготовки фахівців для зарубіжних країн і академічних обмінів Крістіна Геті.

Михайло Д’яченко розповів гостям, що університет має тривалі контакти з китайськими ЗВО, які розпочалися з 1993 року. Він відзначив, що ДНУ – єдиний ЗВО регіону, який готує фахівців зі спеціальності «Китайська мова», яка, до речі, є однією з найпопулярніших в університеті. Викладачі університету регулярно проходять стажування в Китаї. Понад 20 років у ДНУ працювали китайські викладачі – носії мови. Кілька аспірантів з Китаю захистили дисертації за спеціальністю «Російська мова». Університет співпрацює з Посольством КНР в Україні. Михайло Павлович підкреслив, що університет завжди відкритий до співпраці в освітній та науковій сферах.

Представники китайської делегації наголосили: «Спільний університет – наша мета. Ми хочемо, щоб у цьому міжнародному університеті були дві мови викладання – українська чи російська та китайська, що і буде його особливістю. У ньому працюватимуть як українські, так і китайські викладачі. Також ми можемо направляти до Вас на навчання різного рівня студентів: бакалаврів, магістрів, аспірантів. У свою чергу, ваші вихованці можуть навчатися в китайських ЗВО».

Китайська сторона відзначила, що може допомогти у створенні Інституту Конфуція при ДНУ, який університет має наміри заснувати, надавши своїх науковців та сприяння у фінансуванні цієї установи.

Подальші деталі співпраці сторони планують обговорити при наступних зустрічах.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube