Версія для друку

ДНУ – лідер у регіоні та Україні

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара увійшов до першої десятки Консолідованого рейтингу вишів України-2019, складеного інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua», та визнаний кращим університетом центрального регіону.

Зазначимо, наш університет – єдиний серед ЗВО Дніпра у першій десятці консолідованого рейтингу. Дніпропетровська медична академія посіла 15-16 сходинку, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» – 33, Придніпровська академія будівництва та архітектури – 43 позицію.

Для оцінювання закладів вищої освіти укладачі послуговувалися авторитетними серед експертів та засобів масової інформації світовими і національними національними рейтингами: «Топ-200 Україна», Scopus та «Бал ЗНО на контракт», кожен з яких враховує різні критерії. Зокрема, рейтинг «Топ-200 Україна» складає Центр міжнародних проектів «Євроосвіта», використовуючи дані прямих вимірів та експертних думок. Діяльність вишів оцінюється з допомогою інтегрованого індексу, який містить три комплексні складові: індекси якості науково-педагогічного потенціалу, індекс якості навчання та індекс міжнародного визнання. Рейтинг Scopus враховував показники наукометричної бази даних Scopus, яка сьогодні в науковому світі є важливим інструментом для відстеження цитованості наукових статей працівників навчального закладу в наукових виданнях. Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» містить інформацію про показники середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких у 2018 році зараховано до вишів на навчання за контрактом. Фактично так визначаються університети-лідери серед закладів освіти, в яких молодь виявила бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

Уже не перший рік ДНУ утримує першість у підрейтингах «Кращі виші центрального регіону України» та «Рейтинг вищих навчальних закладів Дніпра». У підрейтингу «Кращі класичні університети України» цього року наш університет посів шосту сходинку, поступившись Київському національному університету імені Т. Шевченка, Харківському національному університету ім. В. Каразіна, Львівському національному університету ім. І. Франка, Національному університету «Києво-Могилянська академія» та Одеському національному університету ім. І. Мечникова (1-5 місця відповідно).

Загалом, консолідований рейтинг охопив 240 закладів вищої освіти та визначив лідерів у семи підрейтингах: «Кращі класичні університети України», «Кращі приватні виші», «Кращі київські виші», «Кращі виші регіонів України», «Кращі педагогічні виші», «Кращі медичні університети України», а також «Кращі навчальні заклади областей України».

Детальніше:Консолідований рейтинг вишів України 2019 року

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube