Версія для друку

Випускники ДНУ одночасно отримали два дипломи — український та польський

Четверо студентів факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем успішно захистилися та здобули ступінь магістра за програмою двох дипломів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Краківського педагогічного університету імені Комісії національної освіти.

Із цим серйозним досягненням випускників спеціальності «Прикладна фізика та наноматеріали» Данила Нечаєва, Владислава Гавриляка, Гліба Усова і Тараса Ємця під час урочистого вручення дипломів особисто привітав проректор із науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва ДНУ Михайло Д’яченко. Він зазначив, що унікальний досвід здобуття нашими хлопцями закордонної освіти та дистанційного захисту дипломів англійською мовою став можливий завдяки угоді про спільне навчання між дніпровським та краківським університетами. За цією міжнародною програмою магістри ДНУ напряму «Фізика твердого тіла та оптоелектроніка» (спеціальності «104 Фізика та астрономія», «105 Прикладна фізика та наноматеріали») мають можливість протягом семестру вивчати курси та проходити практику з оптоелектроніки у Польщі. Після закінчення навчання випускники отримують одразу два магістерські дипломи – Краківського педагогічного та Дніпровського національного університетів відповідно. Така партнерська співпраця закладів України та Польщі дає змогу нашим студентам не тільки розширити кругозір, але й стати більш відповідальними та компетентними й підвищити власну конкурентоспроможність на сучасному ринку праці не лише України, а й країн ЄС, упевнені в ДНУ.

Про те, як виникла ідея створення цієї українсько-польської магістерської програми, докладніше розповів завідувач кафедри фізики твердого тіла та оптоелектроніки ДНУ, доктор фізико-математичних наук, професор Михайло Трубіцин. «Із нашими колегами з краківського університету ми співпрацюємо з 1996 року. Зокрема, дуже добре знайомі з професором Яном Суханічем, адже займаємося з ним однією справою – дослідженням кристалів активних діелектриків. У 2010 році наша дружня взаємодія оформилася в офіційний договір про науково-технічне співробітництво між ДНУ та Педагогічним університетом у Кракові. Відтоді ми взяли участь у багатьох спільних проектах: отримували фінансування на участь у наукових конференціях і проведення досліджень у Польщі, публікували спільні статті в наукових журналах, індексованих міжнародними науковометричними базами даних Scopus, Webometrics тощо. Потім у нас з’явилася ідея поширити співпрацю також на академічну сферу. Відповідно до додаткової угоди 2016 року, нами була створена спільна група магістрів, які вперше отримали два дипломи взимку 2018 року. Двоє наших студентів із того пілотного випуску наразі здобувають ІІІ рівень вищої освіти в PhD-докторантурі: Антон Тулук – в університеті м. Делфт (Нідерланди), а Олег Огієнко – у нас в ДНУ. А цього року за програмою двох дипломів планується вже четвертий набір магістрів, для яких можливе й подальше навчання у спільній українсько-польській аспірантурі. Її готовий проект ми вже маємо», – повідомив Михайло Павлович.

Зазначимо, що охочі взяти участь у програмі проходять певний відбір. Студентам потрібно вдало скласти іспити для вступу до магістратури ДНУ та пройти співбесіду на університетському рівні, результати яких польська сторона зараховує автоматично. Окрім успішного навчання та вмотивованості, учасники відбору також мають продемонструвати добре володіння англійською мовою і, звичайно ж, високу психологічну готовність до перебування в іншій країні.

Спогадами про навчання за цією міжнародною програмою з нами поділився студент групи КХ-17-м Данило Нечаєв. «Наше навчання за програмою двох дипломів тривало півтора року. Перший семестр ми відвідували лекції у рідному університеті, а в другому поїхали на 20-денну практику до Польщі, під час якої виконували лабораторні роботи та відвідували різноманітні інститути. Серед них мені найбільше запам’яталися відвідини Інституту ядерної фізики Польської Академії Наук, де ми дізналися, як за допомогою радіоактивних речовин можна лікувати захворювання очей та інших органів. А ще екскурсія до Центру променевих досліджень, де знаходиться місцевий адронний колайдер Solaris. Там нам розповіли про цікаві експерименти, які можна провести на цьому прискорювачі. У вільний час ми багато вивчали місто Краків, знайомилися з його музеями та пам’ятками архітектури. А от у третьому семестрі ми вже повноцінно навчалися в Інституті фізики Краківського педагогічного університету. Відвідували там теоретичні та практичні заняття з термодинаміки, теоретичної і квантової механіки, складали сесію. Усе проводилося англійською мовою. Свої дипломні проекти ми також захищали англійською, але вже у Дніпрі – одночасно перед двома екзаменаційними комісіями: польська сторона долучалася до обговорення через відеозв’язок. Звісно, такий дистанційний режим захисту виявився для нас доволі хвилюючим досвідом, хоча й неабияк корисним», – зізнався Данило.

На «відмінно» тоді дипломувався й одногрупник Данила Владислав Гавриляк. Його магістерська робота стосувалася вивчення фотонно-кристалічних і люмінесцентних властивостей тонкоплівкових опалів та структур на їх основі. «Під час експериментів на польському обладнанні мені самостійно вдалося виростити із реагентів плівки кристалів опалу, які я потім перетворив на резонаторну структуру, подібну до лазеру. Загалом, у своєму проекті я порівняв три види кристалічних плівок із різними властивостями. Паралельно також займався вирощуванням об’ємних кристалів, які, до речі, й досі продовжують рости», – пояснив Владислав.

Нині ці та інші практичні результати досліджень випускників-фізиків Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара можуть успішно використовуватися в оптоелектронній і навіть ракетно-космічній техніці.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube