Версія для друку

Чотири ректори підписали Статут Дніпровського консорціуму університетів

Стратегічно вивірене рішення про утворення освітньо-наукового об’єднання «Дніпровський консорціум університетів» керівники чотирьох провідних закладів вищої освіти нашого міста ухвалили на початку поточного навчального року. 10 травня ректори Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Національної металургійної академії України та Придніпровської державної Академії будівництва та архітектури підписали Статут цього об’єднання.

Під час Установчої конференції учасників Консорціуму делегати від ЗВО обговорили і затвердили основні положення Статуту, обрали раду Консорціуму, до якої увійшли по 2 представники від кожного університету, та окреслили основні напрями діяльності.

Головою ради «Дніпровського консорціуму університетів» обрано ректора ДНУ, члена-кореспондента НАНУ Миколу Полякова. «Консорціум створений для об’єднання наших напрацювань і в науковій площині, і в навчальній роботі, і в співпраці із закордонними партнерами, – зазначив М.В. Поляков. – Підтримка Міністерством освіти і науки Центрів колективного користування науковим обладнанням надає нам можливості працювати над потужними міждисциплінарними науковими проектами. На базі нашого університету створено такий Центр, до якого крім членів Консорціуму увійшли ще кілька університетів України, що дасть можливість реалізовувати масштабні проекти в галузі ракетно-космічних технологій. Унікальне обладнання, яке є в кожному університеті нашого об’єднання, буде використовуватися на користь науки. До нашого консорціуму можуть приєднатися й інші виші, якщо в них є таке бажання. Упевнені, що це буде ефективно діюче об’єднання».

Заступником голови ради Консорціуму делегати Конференції обрали ректора ДНУЗТ, доктора технічних наук Олександра Пшінька. «Сьогодні дійсно видатна подія для наших університетів. Бажання об’єднання наукового потенціалу і дидактичних напрямків взаємозбагатить наші колективи, дозволить працювати над новітньою науковою тематикою у складі потужних колективів та розширити перелік спеціальностей, котрих сьогодні так вимагає наша країна. У нас дійсно дуже потужний і багатий регіон на наукові центри, університети: маємо і будівельників, і транспортників, і металургів, і ракетників, і багато інших спеціальностей, які дають можливість нашому регіону стати найкращим не тільки в промисловому потенціалі, а й науковому,» – наголосив Олександр Миколайович.

Ректор Національної металургійної академії, член-кореспондент НАНУ Олександр Величко приєднується до думки колег: «Наша головна мета, перш за все, підвищення якості вищої освіти, а для цього дуже важливим є підвищення фундаментальності підготовки фахівців. І дійсно, об’єднуючі зусилля, наприклад, з класичним університетом, який відрізняється від інших ЗВО саме фундаментальністю, ми прагнемо покращити фундаментальну підготовку фахівців. Сьогодні ми робимо перший крок – формуємо структуру, а взагалі працюємо над конкретним планом дій. Наприклад, кілька днів тому ми всі обговорювали питання міжнародної діяльності. Кожен ЗВО має певні зв’язки з іноземними партнерами, підприємствами, університетами. Але сьогодні ми будемо пропонувати всі ці заходи проводити спільно – конференції, партнерські взаємодії з університетами, підприємствами. Також сьогодні є важливим і цього бракує – покращення співпраці з роботодавцями. У цьому може допомогти об’єднання зусиль, бо є певні вимоги у сучасних підприємств, на ці виклики треба відповідати. Разом ми зможемо більш предметно співпрацювати з реальною економікою».

Ректор ПДАБА, доктор технічних наук Микола Савицький вбачає в об’єднанні широкі можливості для розширення академічного обміну: «Працюємо за двома напрямками: академічна мобільність для студентів-українців та для іноземних студентів. Наприклад, нас з колегою Олександром Пшіньком запросили підписати потрійний договір із Словацьким технологічним університетом. Там є і будівельні, і транспортні спеціальності, тож для нас це дуже корисно. Наші студенти вже виконують практичні проекти, вони виграли конкурси Вишеградської четвірки і будуть презентувати власні проекти в Братиславі, наприклад «Реабілітація центральної вулиці м. Братислава». Щодо створення Центру колективного користування науковим обладнанням в галузі аерокосмічних технологій, то будівельна академія також має корисні для цього напряму напрацювання. Сьогодні ми вже співпрацюємо з КБ «Південне», з потужною інноваційною компанією «Ноосфера» над проектом освоєння Місяця. Ми маємо, наприклад, технології 3D-друку, за допомогою яких можемо зводити об’єкти інфраструктури навіть на Місяці. Це дуже цікаво. Ми стоїмо перед глобальними викликами ринку освітніх послуг, у кожного ЗВО є своя спеціалізація, але коли ми об’єднаємо зусилля, це буде ефект синергії, коли 2х2 дорівнює не чотири, а вісім».

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube