Версія для друку

Відкритий обласний математичний турнір «Еврика»

2 березня в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбувся очний тур старшої ліги Відкритого обласного математичного турніру «Еврика», який проводиться вже більше 10 років.

У проведенні турніру активну участь взяли студенти механіко-математичного факультету під керівництвом студентської ради ММФ. Крім значної підготовчої роботи, вони виконували обов’язки вожатих, кураторів, асистентів та перевіряючих під час проведення конкурсів для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Придніпровського регіону.

Для участі в інтелектуальному змаганні кожен охочий старшокласник мав зареєструватися на сайті турніру, надіславши заявку із заповненим бланком та виконаним кваліфікаційним завданням на адресу оргкомітету, який приймає рішення про допуск до участі в наступному очному турі. Таким чином право участі в очному турі вибороли майже 200 учнів навчальних закладів середньої освіти Дніпра, Вільногірська, смт Гвардійського, Кам’янського, Кривого Рогу, Нікополя, Марганця, Павлограду, Першотравенська, Покровська, Придніпровська, Солоного та інших. Саме змагання юних математиків проходило у стінах 12 корпусу факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Учасники старшої ліги турніру «Еврика» загалом змагалися в наступних номінаціях:

«Математик-дослідник та статистик» – дослідницька олімпіада з математики (4 задачі з планом досліджень) та конкурс «Обрії математики» (науково-популярна лекція та творчий тест до неї, де складні математичні поняття розглядаються на наочному та інтуїтивному рівнях);

«Математик-інженер» – творчий тест «Застосуй математику» та фаховий конкурс «Мистецтво моделювання» (творча лабораторна робота), де пропонуються задачі з комп’ютерної математики та задачі на побудову й дослідження моделей в механіці, теплофізиці, природничих науках.

«Математик-педагог» – творчий тест «Пізнання математики» та фаховий конкурс «Бліц-урок». Тут для учнів, які бажають у майбутньому викладати математику, пропонувалися математичні та методичні задачі.

У результаті одноденного конкурсу абсолютними переможцями в означених номінаціях стали:

«Математик-дослідник та статистик»:

1 місце – Нікіта Сазонов (11 клас)

2 місце – Михайло Перекопський (10 клас)

3 місце – Іван Спиридонов (9 клас)

«Математик-інженер»:

1 місце – Гліб Волков (11 клас)

2 місце – Ілля Сивошапка (10 клас)

3 місце – Ксенія Бойченко (10 клас)

«Математик-педагог»:

1 місце –Марія Воротинцева (11 клас)

2 місце –Катерина Шалівська (11 клас)

3 місце – Нікіта Суховєєв (9 клас)

Урочисте нагородження конкурсантів здійснювалося за рахунок благодійних внесків спонсора, яким цього разу виступила фірма WIXUkraine. Кожен учень тоді отримав спеціальний сертифікат учасника турніру «Еврика» та окремий подарунок, а переможці – дипломи та цінні призи.

Довідка:

Турнір «Еврика» є складовою частиною обласної i всеукраїнської комплексної програми з пошуку, виховання, навчання i становлення творчо обдарованої молоді. Турнір спрямований на реалізацію комплексної державної соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти, подальшу популяризацію математики та її застосувань.

«Еврика» – це індивідуальне комплексне змагання школярів з математики, яке надає обдарованим i талановитим школярам можливості якомога ширше i повніше розкрити i виразити себе у складних питаннях комплексних завдань із математики.

Турнір проводиться в межах дослідницько-експериментальної роботи «Науково-методичні засади створення інноваційної моделі STEM-освіти в навчальних закладах Дніпропетровської області».

Ініціаторами та організаторами турніру виступають механіко-математичний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Дніпропетровський обласний ліцей-інтернат фізико-математичного профілю.

Змагання проводяться у двох вікових категоріях:

Старша ліга (9-11 класи) – лютий-березень 2019 року;

Молодша ліга (5-8 класи) – квітень-травень 2019 року.

Механіко-математичний факультет


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube