Версія для друку

Диплом магістра ДНУ імені Олеся Гончара отримано, чекаємо на захист в Університеті дю Мен

На факультеті прикладної математики Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара вже більше десяти років діє магістерська програма двох дипломів з Університетом дю Мен міста Ле Ман (Франція). Головною перевагою навчання за цією програмою є одержання двох дипломів: українського та французького, визнаних в усіх країнах Європейського Союзу.

У цьому році студентка Марія Простяк, яка навчалася за освітньою програмою «Інформатика» спеціальності 113 Прикладна математика, вже отримала диплом магістра Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Оскільки програма навчання у французькому університеті триває два роки, то попереду у дівчини ще один семестр навчання у французькому університеті, а влітку вона буде захищати магістерську дисертацію у Франції.

Слід відзначити, що програми підготовки магістрів узгоджені між нашим факультетом прикладної математики та факультетом наук та технологій Університету дю Мен: дисципліни, які вивчаються у французькому університеті, перезараховуються в ДНУ. Переважну більшість часу студенти перебувають саме у Франції, де навчаються, спілкуються та мають змогу подорожувати. Двічі на рік вони відвідують альма-матер для складання іспитів та заліків з дисциплін, які не викладаються в Університеті дю Мен.

Цікавою особливістю навчання у Франції є те, що для отримання диплома магістра студенту обов’язково пройти досить тривале стажування на підприємстві для підтвердження магістерського рівня освіти. Працевлаштуватися необхідно самостійно вже на першому році навчання у магістратурі. В умовах жорсткої конкуренції та безробіття – це непросте завдання. Ніяких направлень на практику, до яких так звикли наші студенти, французький університет не дає, хоча договір укладається між університетом та компанією.

Але Марія самостійно знайшла роботу за фахом у сфері розробки систем управління взаємовідносин з клієнтами (CRM) та систем управління бізнес-процесами (BPM). Вона працює як розробник додатків для підтримки клієнтів на спеціальній платформі з використанням мов програмування C# и JavaScript.

Викладачі кафедри комп’ютерних технологій пишаються своєю студенткою, яка гідно представляє українську систему освіти у європейській країні. Бажаємо Марії успішно захистити магістерську дисертацію в Університеті дю Мен та блискучої кар’єри!

Завідувач кафедри комп’ютерних технологій
Наталія Гук


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube