Версія для друку

Іноземні студенти святкують Новий рік в Україні

У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства є унікальна полілінгвальна кафедра, викладачі якої навчають українських та іноземних студентів англійської, української та російської мов. Це кафедра перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців. У 1989 році вона створювалася для навчання виключно іноземних студентів. Проте коли в 2007 році в університеті була відкрита спеціальність «Переклад», до складу кафедри увійшли кваліфіковані викладачі англійської мови, які нині працюють і зі студентами-перекладачами.

Незважаючи на те, що викладачі кафедри навчають різних мов студентів різних рівнів із різних країн, вони знаходять способи поєднати інтереси всіх своїх учнів. До прикладу, українські студенти розробили низку екскурсій містом Дніпро для іноземців підготовчого відділення. Також студенти спеціальності «Переклад» супроводжують іноземних студентів під час проведення ознайомлювальної екскурсії бібліотекою ДНУ, беруть участь у різноманітних позааудиторних заходах, які щороку проводить кафедра перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців.

Студентка підготовчого відділення Руггані Уіссал (Марокко) співає пісню «Аїша»; на гітарі акомпанує Бухендва Рутега Давід (Конго)

Наприклад, кожен рік викладачі кафедри організують для студентів-іноземців новорічне свято. 28 грудня 2018 року також відбулася ця урочиста подія. Іноземці українською та російською мовами розповідали про себе, свої родини і міста, з яких вони приїхали. Вони продемонстрували свої таланти: співали, танцювали і брали участь у веселих конкурсах, за що отримали солодкі призи.

Пісню англійською мовою виконує Кюнгу Іна Банза Марія Вікторія (Конго)
Танець у виконанні Калумбу Мбала Шекінах (Конго)

Студенти-перекладачі теж не лишилися осторонь. Зокрема, на святі виступили студенти груп УТ-16-1,2,3 – учасники музичного гурту «Back to the Moon» Олег Ліпатов, Єлизавета Чигрина, Ірина Хоменко та Микита Журавльов. Вони настільки професійно співали англійських, українських і російських пісень, що зірвали овації нашої невеликої, але дуже вдячної аудиторії!

Виступ гурту «Back to the Moon»

Олена Шкурко, доцент кафедри
перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube