Версія для друку

Шкільні канікули – в університеті

У перший день листопада близько 50 учнів 9-11 класів – учасників секції «Журналістика» Дніпропетровського відділення Малої академії наук України – відвідали «Студії HONCHAR-MEDIA» на базі факультету систем і засобів масової комунікації нашого університету.

Зустріч мала профорієнтаційне спрямування й пройшла як інтерактивна екскурсія молоді у майбутню професію та знайомство з університетом. Завтрашні абітурієнти побачили презентацію факультету систем і засобів масової комунікації (спеціальності «Журналістика»), поспілкувалися з редакторами та журналістами провідних медіа Дніпра, відвідали майстер-класи з підготовки журналістських текстів та спробували підготувати власні публікації у факультетській крос-медійній лабораторії. Матеріали переможців будуть оприлюднені у друкованих медіа міста.

Старшокласники не просто познайомилися з освітнім закладом, але й, випробовуючи свої сили, «примірили» журналістську професію на себе. Допомагали їм у цьому студенти-першокурсники та відомі журналісти. Гостями науково-практичного заходу стали: головний редактор газети «Дніпро вечірній» Ірина Авраменко, заступник редактора Вадим Дьомушкін, кореспондент Юлія Клименко, шеф-редактор газети «Зоря» Андрій Богатирьов та журналістка Катерина Нікітенко.

Учасників заходу привітав декан факультету Володимир Демченко: «Журналістика – це така сфера, куди потрапивши раз, залишаєшся в ній назавжди. У межах масових комунікацій вона набуває різних форм: реклама, зв’язки з громадськістю, міжкультурні комунікації тощо. Ця професія вимагає, аби людина мала Божу іскру, адже передбачає постійний саморозвиток із урахуванням нових вимог та завдань, які диктує нам світ. Тому ми вчимо так: роби, як я, роби по-своєму, роби краще, ніж я».

Учні-учасники МАН-секції «Журналістика» погодилися, що професія важка, але надто цікава, щоб боятися випробувань. У дніпровських медійників молодь цікавилася секретами журналістської справи, перспективами професії, її плюсами та мінусами.

Учениця 11 класу КЗО «Середньої загальноосвітньої школи № 74» Дніпровської міської ради Дар’я Захаренко зауважила: «"Студії HONCHAR-MEDIA"– це корисно й цікаво. Захід дуже сподобався, особливо інтерв’ю з популярними редакторами. Я зрозуміла, що найголовніше для журналіста сьогоді – бути дуже швидким, активним, навіть гіперактивним! До того ж важливо вміти відстоювати свою позицію, знаходити інформацію. Усе інше, всілякі труднощі – вже другорядне».

Сподіваємося, наступного навчального року до нашого вишу прийдуть талановиті хлопці та дівчата, зацікавлені в успішній самореалізації, здатні ставити перед собою цілі й досягати їх, а завдання університету – допомогти їм у цьому, забезпечуючи високу якість освіти та максимально комфортні умови.

Яна Чоботаренко,
студентка факультету систем
і засобів масової комунікації
Фото:
викладач кафедри масової
та мiжнародної комунiкацiї
Юлія Гаркавенко,
студент факультету систем
і засобів масової комунікації
Антон Марінюк


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube