Версія для друку

«Старий і море» як філософія життя

31 жовтня в Дніпровському академічному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка студенти ДНУ ім. О. Гончара відвідали прем’єру моновистави заслуженого артиста України Вілена Головка «Старий і море» за однойменною повістю видатного американського письменника Ернеста Хемінгуея. Драматична притча, за яку автор отримав Пулітцерівську та Нобелівську премії, стала зразком «нової класики» у сучасній літературі США.

Герой повісті – старий кубинський рибалка Сантьяго, який мріє зловити величезну рибу і нагодувати нею багатьох людей. Після тижнів невдачі йому нарешті поталанило – на гачок потрапив гігантський марлін, якого непросто перемогти. Через два дні боротьби Сантьяго здобуває омріяний трофей, але акули знищують плід важкої праці. У рідне селище рибалка привозить лише кістяк своєї здобичі. Проте він не втрачає віру в успіх – наступного дня готується знову вийти у море…

«Старий і море» має глибоке філософське наповнення. Це – розповідь про людську гідність, жагу до перемоги над складними життєвими обставинами, чесність та здатність стійко зустрічати поразку. «Переможець не отримує нічого», «Не для того людина народжується, щоб терпіти поразки. Її можна знищити, але не можна перемогти» – такі сентенції вкладає Ернест Хемінгуей у вуста головного героя, який під час довгої боротьби з великою рибою встигає милуватися грізним морем та розмірковувати про парадокси людського буття.

Майстерна режисура і чудове виконання ролі Старого показали багатогранність таланту Вілена Головка. Він зміг ухопити найсуттєвіші моменти всесвітньо відомого твору, відчуваючи велику відповідальність перед глядачем. Адже саме в нашому театрі імені Шевченка «Старий і море» вперше демонструється на українській сцені. Тому більше чотирьохсот студентів і педагогів з усіх факультетів ДНУ імені Олеся Гончара були так захоплені прем’єрою. Відвідання вистави проходило під егідою культурологічного клубу «В гостях у ректора ДНУ» і було організовано групою аналізу у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді.

Сергій Ляпін,
старший лаборант
групи аналізу у сфері
гуманітарної освіти
та виховання молоді


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube