Версія для друку

Їхні імена – в нашій історії

У Палаці студентів ДНУ відбулося офіційне відкриття виставки «Їхні імена – в нашій історії» – портретної галереї учасників АТО із числа студентів, випускників і викладачів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та інших ЗВО нашого міста.

Експозиція із 27 художніх робіт стала подарунком до столітнього ювілею університету від її автора – доктора економічних наук, в минулому завідувача кафедри політекономії ДНУ, професора Анатолія Щетиніна. Серію портретів художник-аматор Анатолій Іванович створював протягом двох років. На її довгоочікувану презентацію до Палацу студентів особисто завітали герої полотен, рідні й близькі друзі загиблих героїв та численні студенти університету.

Огляд експозиції урочисто відкрив ректор університету Микола Поляков. У своєму зверненні він наголосив, наскільки символічним (особливо у дні святкування 100-річного ювілею університету) є такий мистецький подарунок професора. «Маю честь вітати автора виставки Анатолія Івановича. Приємно що співробітники ДНУ, де б вони не працювали потім, завжди залишаються вірними вихованцями своєї Alma mater. Зокрема, подарована до її славного ювілею галерея є виразним прикладом того, що наші професори живуть не лише цікавими лекціями чи новаторськими монографіями, а їм близькі і творчі речі, такі як пензлі. Тож маю надію, що цей високоцінний художній доробок завжди надихатиме наших студентів пам’ятати справжніх Героїв», – сказав Микола Вікторович.

«Знаково, що такий красивий і зворушливий патріотичний захід, як офіційне відкриття виставки портретів учасників АТО, проходить напередодні й іншого великого державного свята – Дня захисника України, – додав проректор із науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді ДНУ, професор Валентин Іваненко. Вітаючи гостей, Валентин Васильович так само закликав присутніх пам’ятати нетлінні патріотичні традиції Дніпровського національного університету та людей, які їх продовжують, нині боронячи суверенітет України від ворожих зазіхань. «Осмислюючи столітній досвід нашого університету, можна сказати, що історія, яку він пережив, далеко не завжди була прямолінійною. Часом вона бувала дуже звивистою і навіть трагічною. Проте Дніпровський національний університет вистояв: він зміцнів і зумів піднятися до вершин загальнодержавного та міжнародного визнання. Тому закономірно, що святкуючи 100-річний ювілей, ми, в першу чергу, згадуємо тих видатних особистостей, які торували цю історію, проходячи серйозні випробування. У тому числі й у наші дні, коли почалися драматичні події анексії Криму і так званої гібридної війни на сході України».

Пропущені крізь серце і душу, вони так само спонукали митця виявити свою небайдужу громадянську позицію. Так з’явилась ідея його волонтерського проекту.

Зазначимо, Дніпровський національний університет із перших днів долучився до захисту територіальної цілісності і суверенітету України, Чимало співробітників і вихованців ДНУ брали участь у бойових діях у зоні проведення АТО. Дясетеро з них, на жаль, навіки полягли за рідну землю. Усім їм у головному корпусі університету було встановлено меморіальну дошку. Нинішня ж галерея портретів у Палаці студентів стане продовженням ушанування пам’яті цих подвижників-патріотів.

«Місце розташування картин із зображенням Героїв сьогодення ми обрали не випадково. Вони знаходитимуться у холі, що йде за Гетьманською залою, де розміщені унікальні портрети всіх українських гетьманів, які свого часу також виборювали незалежність нашої держави», – розповів директор Палацу студентів ДНУ Вадим Стукало.

«Однак експозиція ще не закінчена, тому що героїв багато, – наголошує автор Анатолій Щетинін. – Найближчим часом я продовжу писати, адже окрім тих, хто безпосередньо захищав нашу країну, існують іще волонтери. Вражає, наскільки масовий і дивовижний за своєю жертовністю волонтерський рух виник за останні роки сучасної української історії! У тому числі, й у Дніпровському національному університеті, що як класичний університет залишається найкращою базою для формування свідомості та виховання молоді й взірцем організації волонтерство зокрема», – зазначив художник.

Навзаєм слова подяки за визнання своєї праці Анатолію Івановичу особисто висловила керівник Центру соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ імені Олеся Гончара, доцент Зоя Бондаренко. Вона звернула увагу, що слова «волонтерство» і «патріотизм» були давно знайомі громаді нашого міста. «Наші студенти уже 16-й рік поспіль займаються волонтерською діяльністю. Проте саме з 2014 року вони по-особливому зрозуміли свою місію. Відтоді в історії благочинності нашого Центру – чергування в обласному військовому шпиталі, лікарні імені І.Мечникова, в центрі відпочинку для бійців на дніпровському вокзалі; допомога в подальшій реабілітації воїнів чи проведення уроків мужності. Це свідчить про те, що університетська молодь нині по-справжньому розуміє проблему дня й своїми благодійними справами долучається до побудови нового життя в Україні. Ідею допомоги ми доводимо вчинками. І це вже стало брендом нашого університету, стилем життя студентської молоді», – наголосила на вернісажі Зоя Петрівна.

Справді, у всі часи найкращим методом виховання молоді був і залишається особистий приклад. Чудовий приклад шани подвигу сучасних захисників України ми й знаходимо в роботах Анатолія Івановича Щетиніна, які так тонко і творчо уособили характери й долі студентів, працівників і випускників ДНУ.

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара
www.dnu.dp.ua


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube