Версія для друку

Енергозберігаючий проект ДНУ переміг у конкурсі українських стартапів

Проект «ТЕПЛІ СТІНИ – енергоактивна теплоізоляція будівель» команди фахівців науково-дослідного інституту енергетики та фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара здобув перемогу на Міжнародному форумі Іnnovation-2018, який проходив у Києві 27 серпня 2018 року.

Міжнародний форум зібрав винахідників, виробників інноваційної продукції, засновників стартап-компаній, акселераторів інноваційних проектів, представників технологічних парків України, Іспанії, Литви, Франції, Хорватії та інших країн. Під час сесій експерти спільно обговорювали питання світового й українського інноваційного розвитку, перспективи впровадження нових українських розробок і наукових досягнень, обмінювалися досвідом залучення представників малого та середнього бізнесу до співпраці з наукою тощо. Особливу зацікавленість учасників викликав досвід залучення молодих науковців і студентів до участі в стартапах як в Україні, так і в країнах Європейського Союзу.

Наприкінці зустрічі проводився конкурс інноваційних проектів вітчизняних науковців. Усього у фінал змагання з усієї країни було відібрано вісім команд, які мали можливість презентувати міжнародному журі свої розробки. В результаті одним із двох переможців стала команда нашого університету, яка представляла оригінальний стартап у галузі енергозбереження «ТЕПЛІ СТІНИ – енергоактивна теплоізоляція будівель». Проект-переможець – спільна розробка колективу науковців, серед яких: старший викладач кафедри радіоелектронної автоматики фізико-технічного факультету ДНУ Володимир Стаценко, директор науково-дослідного інституту енергетики ДНУ, кандидат технічних наук Лілії Накашидзе, винахідник Віталій Страшко та професор Володимир Габринець. «У нинішній ситуації в Україні, коли тарифи на теплозабезпечення та електроенергію ростуть, як на дріжджах, наш проект є дуже актуальним. Позаяк дозволяє економити витрати на опалення будинку та його кондиціонування у більш ніж два рази», – пояснює Володимир Стаценко, який і презентував розробку на Іnnovation-2018.

У якості переможців від головного організатора заходу Консорціуму EEN-Ukraine команда ДНУ отримала TravelGrant для представлення своєї розробки на інвестиційному форумі InvestForum-2018, який відбудеться у місті Галле (Німеччина) вже наступного тижня.

Інтернет-сайт МОН України
НДІ енергетики ДНУ ім. О.Гончара


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube