Версія для друку

День відкритих дверей на кафедрі аерогідромеханіки та енергомасопереносу

Спеціалісти кафедри аерогідромеханіки та енергомасопереносу механіко-математичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара провели для абітурієнтів нашого міста ознайомлювальні екскурсії навчальними лабораторіями.

Зокрема, для майбутніх студентів був проведений показовий експеримент на унікальному науковому обладнанні – промисловій аеродинамічній трубі Т-5, яка не має аналогів у Придніпровському регіоні. Це обладнання знаходиться в робочому стані та постійно удосконалюється завдяки спадкоємності, що існує на кафедрі, та кропіткій роботі її педагогічного персоналу (особливо завідувачів навчальних лабораторій В. Гладенка та М. Радовського).

Завідувач навчальної лабораторії В.П. Гладенко демонструє абітурієнтам вітроенергетичний експеримент в аеродинамічній трубі Т-5

Абітурієнти були здивовані дізнатися, що в цій аеродинамічній трубі проводилися реальні промислові експерименти під час проектування та побудови мостів у Ризі, Києві та Дніпрі, продувалися головні частини ракетоносіїв, елементи відомих архітектурних споруд, промислових трубопроводів та ін. Нині в цій аеродинамічній трубі досліджуються нові перспективні типи вітротурбін.


Завідувач навчальної лабораторії М.П. Радовський демонструє абітурієнтам експеримент в навчальній аеродинамічній трубі Т-1

Крім того, аспіранти кафедри, наукові дослідження яких пов’язані з вітроенергетикою, продемонстрували школярам роботу створених модельних вітротурбін, доступно пояснили їм особливості проведення досліджень та обробки результатів.

Зазначимо, що на випускників, які прийшли на екскурсію, так само, як і на всіх інших майбутніх бакалаврів, магістрів і PhD-науковців кафедри аерогідромеханіки та енергомасопереносу ДНУ, вже з нетерпінням чекають партнери-стейкхолдери, з якими кафедра підтримує тісні професійні та дружні відносини. Серед них – провідні високотехнологічні підприємства нашого регіону, а саме: ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля», АТ «Мотор Січ», науково-дослідні Інститути НАНУ, ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», Міжнародна науково-промислова корпорація «Westa», приватні проектні та аутсорсингові компанії тощо.

Завідувач
кафедри аерогідромеханіки та
енергомасопереносу,
професор Людмила Книш


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube