Версія для друку

Запрошуємо на заняття з аквафітнесу!

Кафедра фізичного виховання і спорту факультету медичних технологій діагностики та реабілітації ДНУ ім. О. Гончара запровадила нову форму занять з фізичного виховання – аквафітнес. Заняття проходять у басейнах спорткомплексу ДНУ з жовтня поточного навчального року.

Аквафітнес – спеціально розроблений комплекс вправ, що виконуються у воді під музичний супровід. Заняття проводяться як окремі тренування для дівчат усіх факультетів, хоч інколи у складі групи з’являються і хлопці, і викладачі. Під керівництвом досвідчених фахівців, зокрема Анни Володимирівни Лопуги, всі бажаючі мають можливість завдяки виконанню різноманітних вправ покращити свій фізичний та психоемоційний стан, зробити власний режим рухової активності більш сприятливим і напруженим, підготуватися до складання контрольних нормативів, а також вдосконалити свою фігуру.

Заняття проводяться як у малому, так і великому басейнах та мають три етапи – підготовчий, основний та заключний. Підготовча частина триває 5-10 хвилин, під час якої виконуються легкі вправи для розминки. Основна частина насичена більш складними та швидкими рухами – з гімнастичних, танцювальних вправ, бігом у воді, віджиманням від бортику тощо. У заключній частині відбувається відновлення нормального функціонування всіх задіяних систем організму.

Аквафітнес відрізняється від інших видів фітнесу тим, що ним може займатися кожен, навіть той, кому протипоказані великі фізичні навантаження. Так, при наявності проблем з серцево-судинною системою вправи у воді покращують загальний стан завдяки масажному ефекту, дозволяють рівномірно розподілити навантаження на різні групи м’язів.

Заняття у воді відмінно знімають емоційну напругу, додають бадьорості, гарного настрою, тому кожна проведена година у воді благотворно впливає на нервову систему.

Заняття з аквафітнесу дуже корисні для студентів, що ведуть малорухливий спосіб життя через зайву прив’язаність до комп’ютерів, через відсутність традицій активного дозвілля і відпочинку. Аквафітнес незамінний для людей із зайвою вагою та проблемами хребта. Такі заняття швидко спалюють надлишкові калорії, тому що організм опиняється в незвичних для нього умовах, адже постійно доводиться пересилювати опір води. До того ж внаслідок таких занять зміцнюється природний м’язовий корсет для хребта, стегон, живота та інших проблемних місць для правильної постави й стрункої фігури.

Користь аквафітнесу багатогранна й не піддається сумніву. Для багатьох студентів він став не лише цікавим дозвіллям, а й засобом для самовдосконалення та покращення здоров’я. Крім того, ці заняття зацікавлюють своєю нестандартністю. Найбільшою його перевагою є й те, що аквафітнес доступний навіть для тих, хто не вміє добре плавати.

На сьогодні кафедра докладає зусиль для формування належного забезпечення таких занять спортивним інвентарем (аквапоясами, м’ячами, гантелями, дощечками для плавання, нудлсами), щоб зробити їх масовішими та привабливішими.

Завідувач кафедри фізичного
виховання і спорту
Володимир Саричев,
викладач кафедри Анна Лопуга


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube