Версія для друку

Фізтехівці презентували космічні розробки у рамках турніру StarTrack

Студенти фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара стали переможцями студентського турніру StarTrack, де представили свої розробки у сфері космічних досліджень та отримали можливість підготувати прототип проекту до тестування. Змагання у Дніпрі для студентів та випускників ВНЗ відбулися за ініціативи Інжинірінгової Школи Noosphere.

Студенти Дніпра розробили метеорологічну дослідницьку ракету, безпілотник, який дозволяє захоплювати ворожі дрони, та ракету-носій із полегшеною конструкцією.

За результатами пітчинг-сесії, переможцями було обрано команди фізико-технічного факультету ДНУ ім. О. Гончара DniproSkyLAB, UniversalRocket, CLASNARocket, RocchettaSpaceVehicle та команда DH Дніпровського коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара.

Тематичними напрямками розробок стали:

1. CanSat

2. Дослідницький ракетний комплекс

3. Freestyle-напрямок, у якому учасники представили свої оригінальні ідеї і нові функціональні можливості.

За перемогу змагалися 28 учасників, які сформували 7 команд. Команди-переможці представили наступні інноваційні проекти.

Команда CLASNARocket презентувала проект одноступінчастої метеорологічної дослідницької ракети, за основу в якій було прийнято оригінальну ідею щодо використання дворежимного двигуна, котрий дозволяє збільшити тягу на початку активної ділянки. Також команда задіяла аеродинамічну голку, яка зменшує лобовий опір повітря, а в подальшому може використовуватися для гасіння кінетичної енергії при посадці. Тоді як команда RocchettaSpaceVehicle, яка працювала над вирішенням того ж самого завдання, представила проект ракети, інновація якого полягає у використанні гібридного ракетного двигуна замість класичних для цього типу ракет твердопаливних.

Представники DniproSkyLAB створили ракету-носій для запусків CanSat, оскільки в Україні такі поки відсутні. Розробка проводилася для максимального навантаження (4 апарати) з максимальною висотою – 6 км. Інновацією проекту є використання тришарових конструкцій з вуглепластику та склопластику в ракетомоделюванні. Такі технології дозволяють зменшити масу конструкції, а отже і необхідна менша тяга двигуна, що зменшує затрати на його відпрацювання і виготовлення.

Нарешті, команда UniversalRocket презентувала проект «Створення українського сегмента міжнародного проекту CanSat», який націлений на дослідження можливих конструктивно-компонувальних схем ракет під CanSat, розробку своєї ракети, пускової установки і системи скидання корисного навантаження.

«DronHunter-I» – це повністю автоматизований безпілотник, який дозволяє виявляти і захоплювати ворожі дрони, що перетинають кордони суверенної держави (Команда DH). Єдиним аналогом проекту є дрон з ловчою сіткою, що використовується японською поліцією. У зв'язку з тим, що проект повністю автоматизований, на відміну від аналога йому не потрібен оператор.

Журі нагородило переможців грошовими призами, а найважливішою нагородою для команд став шанс розробити і протестувати проект за рахунок організаторів і представити результати до 12 квітня 2018.

Варто відзначити, що під егідою Асоціації Ноосфера та Інжинірінгової Школи подібні заходи для молоді будуть проводитися регулярно, зокрема, Star Track стане серійним турніром, націленим на мотивування студентів досліджувати сферу космічних розробок.

Інжинірінгова Школа Noosphere,
Фото з сайту Gorod.dp.ua


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube