Версія для друку

Далекий Схід стає ближчим!

У Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства кафедрою порівняльної філології східних та англомовних країн була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми східної філології і методики викладання східних мов: актуальні питання теорії і практики». Захід присвячений 100-річному ювілею ДНУ і 25-й річниці від дня заснування кафедри.

Студентка групи УЯ-15-1 Аріна Кавальова

У конференції взяли участь як працівники кафедри, так і науковці з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка й провідних вищих навчальних закладів Китайської Народної Республіки, а також студенти східного відділення. З вітальним словом та побажанням успіхів до учасників і гостей конференції звернулася декан факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства професор Ірина Попова, відзначивши здобутки кафедри на науковому та методичному рівнях. Вітала присутніх і завідувач кафедри, професор Вікторія Ліпіна, яка разом із Володимиром Волошиним свого часу стояла біля витоків створення осередку сходознавства в Дніпропетровському регіоні, кафедри, яка згодом стала одним із флагманів орієнталістики в Україні.

Учасники конференції взяли участь у роботі чотирьох секцій. Серед ключових питань можна відзначити проблеми викладання ієрогліфічного письма на різних рівнях навчання китайської та японської мов, окреслення меж національних літератур, підходи до вирішення старих і нових проблем порівняльного вивчення літератур, проблеми переосмислення образів, міфів, концепцій, характерних для літератур Далекого Сходу. Робочими мовами були англійська, китайська, українська, що свідчить не лише про багатоплановість та широту наукових досліджень, представлених на конференції, а й про унікальність кадрового складу кафедри. Потрібно також відзначити, що за час існування кафедри були захищені перші дисертації із трансцивілізаційної літературної компаративістики Схід-Захід, яка є, беззаперечно, новим напрямом для української філологічної науки.

Засідання секції «Трансцивілізаційна літературна компаративістика: сучасний стан і перспективи розвитку»

Цікаві та непересічні доповіді представили і студенти відділень китайської та японської філології, що свідчить про перспективи подальшого розвитку сходознавства в регіоні й продовження наукових та викладацьких традицій, що встигли зародитися на сходознавчому відділенні Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Отже, можна впевнено сказати, що зусиллями ентузіастів кафедри далекий та загадковий Схід й надалі ставатиме все ближчим і зрозумілішим.

Марія Кравець, викладач японської мови та літератури
факультету української й іноземної
філології та мистецтвознавства


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube