Версія для друку

Про толерантну журналістику: викладачі і студенти ФСЗМК – школярам з МАН

Права людини і журналістика: як правильно подавати інформацію про соціально вразливі категорії людей. Таку тему було порушено на семінарі-тренінгу, який для школярів секції «Журналістика» провели студенти та викладачі факультету систем та засобів масової комунікації ДНУ ім. О. Гончара спільно із регіональним відділенням Малої Академії наук.

Обговорювали роль мас-медіа у висвітленні гострих соціальних питань – дискримінації осіб і груп за різними ознаками, порушення прав людей з інвалідністю. Майбутні журналісти дізналися про те, якою має бути мова толерантності у ЗМІ, яких етичних норм потрібно дотримуватися медійникам, що виконують місію захисту прав людини. Конкретні поради надали школярам студенти 5-го курсу ФСЗМК Наталія Куліді та Катерина Никитенко, які наразі вже успішно працюють у регіональних медіа. Про небезпеку радикалізації молодіжних рухів, що ґрунтуються на ксенофобії та ненависті, розповів начальник відділу боротьби зі злочинними проявами, пов’язаними із діяльністю радикальних молодіжних угруповань і розкриття злочинів, скоєних іноземцями та відносно них УКР ГУНП у Дніпропетровській області Дмитро Ісаєнко. Спеціальним гостем заходу став чемпіон світу з трейл-орієнтування, людина з інвалідністю Владислав Познянський. Школярі і студенти-журналісти, розподілившись на команди, вчилися ставити йому коректні питання і писати текст інтерв’ю.

«Наш захід мав медіаосвітній характер, – прокоментувала семінар-тренінг завідувач кафедри масової та міжнародної комунікації ДНУ, професор Марія Бутиріна. – Найголовніше було зосередити увагу майбутніх журналістів на тих можливостях, які мають ЗМІ щодо захисту прав соціально вразливих категорій людей, і на етиці спілкування з ними. Сподіваюсь, ми змогли зламати деякі стереотипи щодо сприйняття людей з інвалідністю, і наші учасники тепер будуть більш толерантними до них, а також більш чутливими до гострих соціальних проблем».

Кафедра масової та міжнародної комунікації


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube