Версія для друку

Розпочалося опалення гуртожитків

13 листопада в університеті розпочалося опалення 1-го, 2-го, 3-го гуртожитків, 14 листопада були підключені 3-й, 4-й, 5-й навчальні корпуси. Починаючи з 15 листопада, після перевірки технічного стану відповідних вузлів обліку, мають бути підключені до опалення 2-й, 8-й навчальні корпуси, Палац студентів та ННК «Акваріум». До кінця тижня після регламентних технічних робіт планується запустити всі наявні котельні, в тому числі і центральну – для опалення 1-го, 7-го, 9-го, 10-го, 11-го, 12-го навчальних корпусів, 4-го, 5-го, 6-го і 7-го гуртожитків, а також Наукової бібліотеки та Палацу спорту. Наразі вирішується питання з коштами для якісного опалення всього університетського комплексу.

Про поточний стан справ у ДНУ з опаленням розповів головний інженер університету Олег Фісюн: «16 листопада планується підключення всіх котелень низького тиску, а до кінця тижня – і всіх інших. Наші котельні були готові до опалювального сезону ще в жовтні за старими проектами, – поінформував Олег Васильович. – Наші лічильники знаходяться на перевірці у «Дніпрогазі». Умови, які «Дніпрогаз» нам визначив приписами, ми, на жаль, не змогли виконати, тому що не маємо фінансових можливостей переносити котельні з підвальних приміщень назовні.

Що стосується центральної котельні, яка може опалювати студмістечко, то тут маємо дві складові. Разом з Науково-дослідним інститутом енергетики ДНУ досліджуємо можливість переведення газових котлів КГВ-8 на альтернативні джерела палива, насамперед пілети і дерев’яну щепу. Внаслідок цього зменшиться собівартість ГГкал на 30%. Інститут енергетики разом з підрядником-замовником розробляє всю складну технологію: систему подачі, систему горіння, систему аспірації (тобто видалення пилу) з відпрацьованих газів. Тобто ми матимемо можливість використовувати твердопаливну котельну. Маємо позитивний досвід Польщі, Прибалтики, коли котли навіть більшої потужності – по 10 МгВт були переведені на альтернативне паливо й успішно зараз використовуються. В Україні це перший експеримент, коли котел потужністю 8 МгВт переводиться на альтернативні джерела опалювання, що сприятиме суттєвій економії. За нинішніх тарифів на опалення для промислових підприємств ми зможемо заощаджувати близько 10 млн гривень на роботі твердопаливних котелень», – розповів Олег Фісюн.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube